Open program 71. loutkářské Chrudimi

Festival Loutkářská Chrudim

Open program 71. loutkářské Chrudimi

30. 6. / čtvrtek v 17.00 a 19.00
Malá scéna Divadla Karla Pippicha
50 minut / od 6 let

Hobit
Divadlo Bajka, Český Těšín

Zveme vás na pohádkový příběh z dávné Středozemě o nebezpečném putování hobita Bilba Pytlíka a družiny trpaslíků. Spolu s čarodějem Gandalfem se vydají na dobrodružnou cestu za uloupeným pokladem, který střeží drak Šmak. Bilbo Pytlík má moc rád svůj poklidný život, ale nenechte se mýlit. Dokáže vám, že i malý hobit může svou chytrostí a odvahou zdolat nejednu velkou překážku a bojovat za lepší svět. V Bilbo Pytlíkovi je totiž daleko víc, než byste řekli.

Podle románu Hobit od J.R.R. Tolkiena. Licencováno Middle-earth Enterprises.

Překlad: František Vrba
Dramatizace: Marie a Zdeněk Hořínkovi
Režie: Pavel Gejguš
Scéna, loutky a kostýmy: Iva Bartošová
Hudba: Michal Sedláček
Výroba loutek: Pavel Skorkovský
Výroba kostýmů loutek: Ivana Kolondrová
Hrají: Jakub Tomoszek: Jan Szymanik, Dorota Grycz, Ewa Kus, Daniela Sedláčková, Wanda Michałek, Ondřej Vyhlídal, Joel Tomoszek: j. h.

O souboru
Bajka je loutková scéna Těšínského divadla, které je středoevropským divadelním a společenským unikátem. Hraje své inscenace ve dvou jazycích, v jazyce českém a polském, a každá ze tří scén – ČESKÁ SCÉNA | SCENA POLSKA | BAJKA – má svou dramaturgii a své umělecké směřování. Ojedinělá pospolitost je základním kamenem trvání tohoto divadla, je jeho společenskou a kulturní vazbou i vzájemnou divadelní inspirací všech jeho tří scén.

Kontakt: www.tdivadlo.cz/bajka


30. 6. / Čtvrtek ve 20.00 (A, B, C)
Divadlo Karla Pippicha
60 minut / od 4 let

Operky
Divadlo Radost, Brno

Operky – tedy čtyři známé pohádky (Budulínek, Červená Karkulka, O dvanácti měsíčkách a Šípková Růženka) jsou společným dílem Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Vznikaly v rozmezí let 2004 až 2008 a původně byly vždy jednotlivě součástí dětských televizních pořadů Hodina zpěvu. Podle vlastních slov autorů si „chtěli zkusit něco většího, než písničku, ale menšího, než muzikál“. Tak vznikly hudební pohádky, věnované sice především dětem, ale protože texty i písničky nabíjejí optimismem i dospěláky, jsou vlastně Operky věnované všem lidem se smyslem pro humor.

Libreto: Zdeněk Svěrák
Hudba: Jaroslav Uhlíř
Režie: Jiří Hajdyla
Scénografie: Pavel Hubička
Dramaturgie: Eva Janěková
Hudební aranžmá: Petr Šmiřák a Matěj Tauš
Hrají: Helena Dvořáková, Eva Koupová, Míša Rotterová, Pavel Jan Riedl, Petr Šmiřák, Matěj Tauš

O souboru
Činnost profesionální scény se datuje od 25. října 1949. Dvanáctičlenný soubor, v němž od počátku působili Zora Bílková – Matoušková, Růžena Kolářová, režisér a herec Josef Kaláb, vedl Vladimír Matoušek, výtvarnicí byla Jarmila Majerová. Krátce nato byli angažováni mj. Mirko Matoušek, Marcel Halouzka, Jitka Kalábová a výtvarník Karel Hlavatý. Od počátku usilovalo LDR o vlastní dramaturgický a inscenační profil. Uvádělo hlavně původní hry domácích autorů. Až do počátku šedesátých let dvacátého století vytvářel osobitý inscenační styl a poetiku LDR zejména režisér Josef Kaláb. Jejich inscenace z konce padesátých let se staly neodmyslitelnou součástí dějin českého loutkového divadla.

Kontakt: https://divadlo-radost.cz/


1. 7. / Pátek v 10.00
Šapitó za Divadlem Karla Pippicha
35 minut / od 3 let

Princezna na hrášku
Dřevěné divadlo Jana Hrubce, Praha

Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma. Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit, a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu.“ Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá „pravá princezna…“

Dramatizace pohádky H. Ch. Andersena: Vlasta Špicnerová
Výprava a režie: Jan Hrubec.

O souboru

Dřevěné divadlo je divadlem jednoho herce. Jan Hrubec je absolvent DAMU, fakulty alternativního a loutkového divadla, obor herectví. Než si založil své Dřevěné divadlo, prošel Studiem Ypsilon, i pražským divadlem Minor, kladenským Lampionem i libereckým Naivním divadlem.

Kontakt: http://www.drevenedivadlo.cz/


1. 7. / Pátek v 10.00, 14.00 a 16.00
Klubovna Divadla Karla Pippicha
30 minut / od 8 let

Karkulka aneb Jak se do lesa, tak se z lesa těžko
R405, Praha

Vizuálně-zvuková inscenace o cestě Karkulky skrz les. Hlavní roli hraje les, jeho obyvatelé, atmosféra a zvuky. Příběh se tak velmi odklání od původní předlohy a důraz je kladen spíše na sugestivně atmosférickou stránku a představivost diváka.

Režie: kolektiv
Scénografie: Vavřinec Němec, Martin Tůma
Hrají: Alena Novotná, Štěpánka Todorová, Martin Tůma, Vavřinec Němec

O souboru
Jsme studenti 2.ročníku KALD DAMU, 2 scénografové a 2 herečky. Náš soubor vznikl po klauzurním festivalu Proces, kde jsme uvedli toto představení.

Kontakt: Vavřinec Němec, vavrinecnemec@gmail.com


1. 7. / Pátek ve 14.00 a 16.00
Jeviště Divadla Karla Pippicha
45 minut / od 5 let

Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny!
Naivní divadlo, Liberec

Původní loutková komedie Víta Peřiny pro děti i jejich dospělý doprovod je autorskou variací klasické pohádky o Červené Karkulce.

Do českých lesů se po sto letech opět vrátili vlci. Nejmladšího samce smečky navíc čeká jeho první mise, během níž si má získat respekt ve svém novém rajónu. V lese se ten den připravuje na myslivecké zkoušky mladý lesní adjunkt. A stejným lesem toho osudného dne poprvé sama, bez rodičů, vyrazila i malá holčička, která získala své jméno podle červené čepičky – Karkulka. Tři iniciační cesty trojice odlišných hrdinů (mladý vlk, začínající hajný a malá holčička) se protnou v bláznivém finále uprostřed lesa – v chaloupce, v níž babička Červené Karkulky právě oslavuje významné životní jubileum.

AutorVít Peřina
Režie: Michaela Homolová
Výprava: Robert Smolík
Hudba: Filip Homola
Hrají: Veronika Košvancová – Khomová, Kristýna Trojanová, Filip Homola, Antonín Týmal

O souboru
Naivní divadlo Liberec vzniklo v roce 1949 coby jedno z prvních profesionálních českých loutkových divadel. Patří ke špičce současného loutkového divadla a hraje především pro děti a mládež. Každé dva roky je organizátorem mezinárodního festivalu Mateřinka, zaměřeného na loutkové inscenace pro děti předškolního věku. Naivní divadlo programově klade důraz na původní autorskou tvorbu, a především se vytrvale snaží o produkci inscenací loutkových, bez ohledu na to, zda se pod pojmem loutka skrývá figurativní, objektové či jakkoliv jinak výtvarné divadlo.

Kontakt: https://www.naivnidivadlo.cz/


1. 7. / Pátek v 15.00
Šapitó za divadlem Karla Pippicha
45 minut / od 3 let

Eliščiny pohádky
Divadlo Já to jsem, Drahotěšice

Pohádka o princezně, princi, skřítcích, draku a neopodstatněném strachu. (Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ne všechno, co se třpytí, je zlato. Ne každý pes, co štěká, kouše.) Divadelní scéna vytvořená ze staré školní lavice a starých strojů, pomocí kterých lze vytvářet zvuky

meluzíny, deště. Ručně řezané loutky, každá z jiného druhu dřeva. – to vše proto, že jedním z cílů této pohádky je učit děti a možná i nás dospělé vnímat, poslouchat, cítit a dívat se na okolí nejen očima.

Hraje: Vítězslav Marčík ml.
Scénář, režie, scénografie, loutky: Vítězslav Marčík ml.
Malba scény: Eliška Marčíková

O souboru
Divadlo Já to jsem je potulné seskupení loutek a herců z Jižních Čech. Je součástí rodinného divadla Víti Marčíka, ale svým názvem se chce odlišit, aby nedocházelo k nedopatřením, že někdo jde na staršího vousatého Marčíka, ale ve skutečnosti vidí mladé bez vousů. I když nutno říct, že i těm už vousy rostou. (Samozřejmě, že jen té mužské části souboru.)

Divadlo vzniklo v roce 2007 v Drahotěšicích na statku u Marčíků. Zakládajícími členy byli kamarádi Adam Berger, Vjačeslav Nečunajev, Vítězslav Marčík ml. a babička Juříčková, která nám vařila čaj a kávu, ale hlavně nás tam trpěla. Postupem času se do divadla připojili i sourozenci Eva a Jaroslav Marčíkovi. A není všem dnům konec.

Kontakt: http://jatojsem.eu/


1. 7. / Pátek v 18.00
Scéna Letní kino Zimní stadion
40 minut / od 5 let

Kaleidoscope – Cirkusová expedice za čistou radostí
Cirk La Putyka, Praha

Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba, smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu. Nemyslete. Otevřete oči, nastražte uši a nechte se pohltit křiklavou koláží umu a radosti.

Režie: Maksim Komaro
Asistent režie: Daniel Komarov
Scénografie. Pavla Kamanová
Hudba: Jan Balcar
Kostýmy, make-up: Kristina Záveská
Světelný design: Jan Mlčoch
Choreografie závěsného kruhu: Ilona Jäntti

O souboru
Původně malá skupina nadšenců, kteří chtěli dát dohromady jednu inscenaci, se od roku 2008 rozrostla na novocirkusové uskupení téměř stovky herců, tanečníků, akrobatů, hudebníků, ale i produkčních, techniků, lékařů, vizážistů a dalších profesionálů.

Po nečekaném úspěchu debutové show La Putyka založili bratři Rosťa a Vítek Novákovi Cirk La Putyka. První jako umělecký šéf a druhý coby výkonný ředitel od té doby určují směr a rychlost jízdy naší divadelně-novocirkusové maringotky. Za prvních deset let existence vytvořili přes 20 projektů, spolupracovali s více než 300 lidmi 25 národností, odehráli přes 1 500 představení a navštívili 21 zemí.

Kontakt: http://www.laputyka.cz/


1. 7. / Pátek  ve 22.30
Jeviště Divadla Karla Pippicha
60 minut / 15+

„Kohlhaas“ – podle Heinricha von Kleista
Lachende Bestien, Praha

Novela Heinricha von Kleista vypráví příběh muže, kterému se stane křivda. V honbě za nápravou zákonnými prostředky dojde na chvíli, kdy legální prostředky nestačí. Michael Kohlhaas v boji za spravedlnost překračuje zákon, používá násilí. Lachende Bestien překračují interpretaci a pouští se do autorského komentáře. Inscenace není studie o tom, kdy se z člověka stává terorista. Nebo partyzán. Nebo revolucionář. Ale mohla by být.

Na jevišti se objeví koně – ale jenom jako.
Na jevišti se vyzývá k násilí – ale jenom jako.
Na jevišti se překročí zákon – ale jenom jako?

Koncept a režie: Hába, Spišák
Dramaturgická spolupráce: Švecová
Hudba: Čížek
Scénografie: Černá
Hrají: Čížek, Hába Zmrzlá, Hába, Spišák

O souboru
Lachende Bestien v Kohlhaasovi navazují na svou linii autorského divadla, které demonstruje, zcizuje a kazí jasné hrany mezi osobním a politickým, mezi alternativním a činoherním divadlem. Staví na principech brechtovského divadla dnes, s textem předlohy hraje interpretační hru a divadlo samotné je materiál.

Kontakt: https://www.lachendebestien.eu/


1. 7. / Pátek od 19.00
od Chrudimské besedy do Klášterních zahrad
180 minut / od 3 let

Loutkářský štrúdl

Pojďte se připojit do štrúdlu, který bude vycházet v pátek 1. července (přibližně v 19 h) od Divadla Karla Pippicha a zamíří do Klášterních zahrad.

Štrúdl povede Teatro OCULUS (Cirkus trochu jinak) – pouliční vizuální divadlo – obří nafukovadla, která se vznášejí nad hlavami diváků.
Od 20.00 do 22.00 v Klášterních zahradách: Aladinova kouzelná lampa Dřevěného divadla Jana Hrubce, David a Goliáš divadla Toymachine Praha a představení lidového loutkáře Jiřího Polehni.
Zahájení 71. LCH a poté vystoupení akrobatů Teatro OCULUS (Cirkus trochu jinak).


2. 7. / Sobota v 9.00
Malá scéna Divadla Karla Pippicha
35 minut / od 3 let

Kvok aneb Hrnečku vaš
Spolek loutkářů v Lounech

Velice osobní zpracování pohádky Hrenčku vař.

Režie: Vladimír Verner, Monika Malypetrová, Lenka Vernerová
Scénografie: Monika Malypetrová, Lenka Vernerová, Veronika Bímová
Hudba: Radim Nový
Hrají: Jitka Čermáková, Michal Hartl, Michaela Šimonová, Marek Čermák, David Hampl, Vladimír Verner

O souboru
V roce 1903 vznikl pod vedením Jana Treglera Loutkářský odbor Sokola, z něhož se roku 1909 stal Spolek loutkářů v Lounech. Ten v r. 1920 vybudoval první samostatnou budovu loutkového divadla v České republice a dodnes také jako stálé loutkové divadlo tato budova slouží.

Kontakt: www.loutkove-divadlo.cz


2. 7. / Sobota v 10.00
Spolkový dům
45 minut / od 5 let

Noe, Jonáš a ti druzí
LD Maminy, Jaroměř

Nejstarší pohádky na světě, známé i méně známé příběhy ze Starého zákona, zkrátka Jablko poznání, Noemova archa, král Šalamoun či Jonáš a velryba v loutkovém provedení.

Režie: Jana Dvořáčková
Scénografie: Jiří Dvořáček
Loutky: Jiří Dvořáček a Pavel Brouk
Hrají: Jana a Jirka Dvořákovi, Majda Horáková, Zdena, Pavel a Kryštof Broukovi

O souboru
Děti, pohádky a loutky, chuť vyprávět, snaha vytvářet svět, kde to ještě funguje, a radost, kterou si můžeme vzájemně předávat s diváky všeho věku… to je Loutkové divadlo Maminy.

Kontakt: www.ld-maminy.svet-stranek.cz


2. 7. / Sobota v 10.00, 13.00 a 15.00
Klubovna MED
30 minut / od 10 let

O Perníkové chaloupce
202 medvídků nad Madagaskarem, Praha

Zavedeme je hluboko do lesa, necháme je tam a oni už nenajdou cestu zpět. Tři dny a tři noci bloudily děti lesem. Brodily se sněhem, běsem, děsem. Snad v dálce spatří nějaké světlo. Strastiplná zvuková pouť na motivy známé pohádky Hansel and Gretel od bratří Grimmů.

Známý příběh pohádky O perníkové chaloupce vyprávíme pomocí ruchů. Zvuk jako nositel významu a obrazu. Na stole jsou vyskládány předměty, se kterými se zvuk vytváří. Používáme triky Foleyartu a ruchařských dílen.

Režie: Julie Vaňková
Scénografie: Martin Tůma
Hrají: Naďa Melková, David Petrželka

O souboru
Jsme nově začínající soubor 202 medvídků nad Madagaskarem, jsme studenti 2. ročníku KALD DAMU, O perníkové chaloupce je naše první společná inscenace.

Kontakt: Julie Vaňková, julievankova2@gmail.com


2.7. / Sobota v 11.00
Scéna MED
75 minut / od 12 let

Poslušně hlásím
OPAL, Loutkové divadlo SVČ, Opava

Hra vznikala během covidového období asi 3 roky. Záměrem bylo seznámit diváky s nejznámější postavou české literatury ve zkratce. Snahou bylo doplnit inscenaci o dobové kulisy a výrazný hudební doprovod. Kostýmy jsou náznakové. Premiéra proběhla ke 100. výročí vydání prvního výtisku Švejka. Je na každém divákovi, zda se přikloní k názoru, zda se jedná o génia nebo blba. Inscenace se nepřiklání ani k jedné z možností. Vše je ponecháno na divákovi.

Autor: Jaroslav Hašek
Režie: Miroslava Halámková
Scénografie: soubor
Loutky: Zuzana a Jan Bittnerovi
Hudební doprovod: Kateřina Janků, František Lichovník, Milena Stoklasová
Hrají: Dalibor Vltavský, František Lichovník, Pavel Ulbrich, Jana Müllerová, Milan Lamla, Milena Stoklasová, Helena Mocková, Pavla Hrivňáková, Eva Peterková, Ondřej Polášek, Miroslava Halámková, Božena Lichovníková, Kateřina Janků

O souboru
Soubor byl založen v roce 1972 (ze současných členů u toho nikdo nebyl), v současnosti má okolo 15 členů všech věkových, vzdělanostních i sociálních kategorií. Nepravidelně se zúčastňuje národní přehlídky v Chrudimi a činoherních přehlídek (Rakovnická Popelka). Repertoár je široký přes loutkové i neloutkové inscenaci pro děti i dospělé. Soubor působí pod Střediskem volného času v Opavě.

Kontakt: http://loutkovedivadlo.svcopava.cz


2. 7. / Sobota v 13.00
Šapitó za Divadlem Karla Pippicha
50 minut / od 3 let

Betonová sukně
Pěstujeme příběhy, Brno

Storysingingové představení s interaktivním přesahem na motivy norské pohádky Dřevěná sukně, která je sestřenicí u nás známé Popelky a Princezny se zlatou hvězdou na čele. Pro děti od tří let a celé jejich rodiny.

Hudba: Oivind Lillemaehlum a Eva Kratochvílová
Text, režie, hraje a zpívá: Eva Kratochvílová.
Na cimbál hraje: Barbora Jagošová

O souboru
Jsme spolek nadšenců, kteří hrají divadlo a hudbu pro děti i dospělé. Vydáváme CD, realizujeme divadelní představení, koncerty a workshopy.

Kontakt: https://www.pestujemepribehy.cz/


2. 7. / Sobota v 15.00
Fortna
50 minut / od 3 let

Vlaštovky
Pěstujeme příběhy

Lidové písně, ve kterých poletují vlaštovky, v originálních aranžích pro tři hlasy, housle, cello a kytaru. Koncert a hudebně pohybová dílna pro děti a pro vlaštovky. (Poleťte s námi na cestu kolem světa! Vlaštovky vám půjčí křidýlka.) 

Hrají a zpívají: Lenka Filipová, Eva Kratochvílová, Mirka Vyplašilová

O souboru
Jsme spolek nadšenců, kteří hrají divadlo a hudbu pro děti i dospělé. Vydáváme CD, realizujeme divadelní představení, koncerty a workshopy.

Kontakt: https://www.pestujemepribehy.cz/


2. 7. / Sobota v 15.00 a 17.00
Klubovna Divadla Karla Pippicha
50 minut / od 12 let

Siddharthova cesta

Missing Pages Theatre, Praha

„Řeka ví všechno. V jejím proudu najdeš odpověď na všechno.“

Vydejte se spolu se Siddhárthou na pouť kolážovými krajinami, přes životní rozcestí, napříč momenty porozumění i zmatení. 
Inscenace je inspirovaná filozofickou knihou Siddhártha německého spisovatele Hermanna Hesseho. Kombinuje předmětné divadlo, stínohru a kolážovou animaci a vypráví úryvky ze Siddhárthova putování za poznáním sebe sama. Siddharthova cesta současným způsobem oživuje čím dál aktuálnější příběh o touze pochopit svět a naše místo v něm. 
Inscenace využívá prvky imerzivního divadla a tiše a nenápadně útočí na všechny naše smysly. Je propojená s interaktivní instalací, kde si budete moci vytvořit vlastní koláž a stát se na chvilku součástí příběhu.

Autor hry: Alena Skálová podle Hermanna Hesseho
Režie: Alena Skálová a Yuyu Wang
Scénografie: Alena Skálová
Hudba: Piotr Kuwik
Hrají: Alena Skálová a Yuyu Wang

O souboru
Missing Pages Theatre experimentuje s různými formami výtvarného divadla – kolážovou animací, předmětným a stínovým divadlem a moderní loutkovou tvorbou. Připravuje inscenace především pro dospělé diváky.
Alena Skálová experimentuje s různými formami výtvarného divadla – kolážovou animací, předmětným a stínovým divadlem a moderní loutkovou tvorbou pro dospělé diváky. Zajímají ji zapomenuté příběhy, odložené předměty a zdánlivě bezvýznamné momenty všedního dne. Její inscenace se často pohybují na pomezí imerzivního divadla nebo interaktivní instalace – nechávají diváky vstupovat do tvůrčího procesu. Návštěvníci mohou například tvořit koláže, které se pak stanou součástí představení.

Kontakt: www.alenaskalova.com


2. 7. / Sobota v 19.00
Jeviště Divadla Karla Pippicha
100 minut / od 12 let

Jukebox
Naivní divadlo, Liberec

Divadelní koncert ve vaší režii!
Moderovaný hudební kvíz a zároveň energií nabitý divadelní koncert v podání celého souboru a řady dalších zaměstnanců NDL se koná při příležitosti jednoho trestuhodně opomenutého výročí. Výročí vynálezu jukeboxu! Stačí si vybrat píseň, stlačit tu správnou páku mechanického jukeboxu a kapela SOK okamžitě spustí! Na playlistu jsou samé hity, navíc ověřené časem! Směs žánrů od 60. let 20. století až do současnosti. Pop, rock, country, punk, R&B, lidová hudba. K tanci, k poslechu i k dívání se. Každý si vybere! Hraje SOK – Skoro opravdická kapela! Jednotlivé písničky si posluchači volí sami v obřím divadelním jukeboxu. Každá píseň je navíc doprovázena naživo inscenovaným klipem. Výběr písní je sice omezený, výkon kapely však limity nezná.

Režie: Michaela Homolová
Dramaturgie: Vít Peřina
Výprava: Kamil Bělohlávek
Hudební spolupráce: Miroslav Ošanec
Hrají: Diana Čičmanová, Michaela Homolová, Veronika Košvancová – Khomová, Eliška Machová, Markéta Sýkorová, Bára Purmová, Kristýna Trojanová, Filip Homola, Adam Kubišta, Miroslav Ošanec, Marek Sýkora, Petr Štěpánek, Martin Šulc, Antonín Týmal, Vít Peřina

O souboru
Naivní divadlo Liberec vzniklo v roce 1949 coby jedno z prvních profesionálních českých loutkových divadel. Patří ke špičce současného loutkového divadla a hraje především pro děti a mládež. Každé dva roky je organizátorem mezinárodního festivalu Mateřinka, zaměřeného na loutkové inscenace pro děti předškolního věku. Naivní divadlo programově klade důraz na původní autorskou tvorbu, a především se vytrvale snaží o produkci inscenací loutkových, bez ohledu na to, zda se pod pojmem loutka skrývá figurativní, objektové či jakkoliv jinak výtvarné divadlo.

Kontakt: www.naivnidivadlo.cz


2. 7. / Sobota ve 14.00
Okolo Muzea loutkářských kultur
600 minut / od 3 let

Pouliční představení
Muzeum loutkářských kultur a festival Loutkářská Chrudim

Oslava výročí Muzea loutkářských kultur. Podrobný program na stránkách Muzea loutkářských kultur.

Kontakt: https://www.puppets.cz/


3. 7. / Neděle v 10.00
Šapitó za Divadlem Karla Pippicha
60 minut / od 3 let

Angatar
Pěstujeme příběhy, Brno

Angatar je tvůj kamarád z Grónska! Deset písní o malém inuitském lovci. Všechno, co potřebuje, má vždycky při sobě. Napínavá téměř hodinová pohádka na motivy knížky cestovatele Miloslava Stingla vhodná pro děti od tří let. Storysinging míchaný s workshopem. Tedy příběh vyprávěný písněmi a prošívaný výtvarnou a hudební dílničkou.

Hudba a text: Eva Kratochvílová, Vanda Marečková, Marcela Zachovalová
Hrají a zpívají: Filipína Cimrová, Eva Kratochvílová, Vanda Marečková. 

O souboru
Pěstujeme příběhy je značka, pod kterou vydáváme cédéčka, hrajeme koncerty a autorské storysingingové divadlo, pořádáme tvůrčí dílny pro veřejnost. Založila ji Eva Kratochvílová. Spolu s ní Pěstují příběhy Vanda Marečková, Filipína Cimrová, Marcela Zachovalová, Mirka Vyplašilová, Lenka Filipová, Hana Sklenářová, Barbora Jagošová, Karel Heřman a další.

Kontakt: https://www.pestujemepribehy.cz/


3. 7. / Neděle ve 12.00 a 22.00
Klubovna MED
60 minut / od 12 let

Moskva Dačnoe
Daria Gosteva, Moskva, Praha 

Komorní dokumentární loutková inscenace ruské scénografky tvořící v Praze. Daria Gosteva vypráví o podivném domě pod smrky kousek za Moskvou. Ze vzpomínek se noří tajemný dům se studenou kuchyní postavenou z okenních rámů a strmými červenými schody a jeho bizarní obyvatelé a sousedi: zpívající buržujka, veterán afghánské války, sourozenci Dong a Jumbli a další zvláštní obyvatelé tohoto blízkého, a přece tak vzdáleného světa. Inscenace původně vznikla jako projekt domácího divadla.

Inscenace je součástí projektu Nová síť za Ukrajinu, jehož cílem je v regionech ČR prezentovat umělce a díla zabývající se aktuálními tématy na Ukrajině a v Rusku.

Režie, scénografie, hraje: Daria Gosteva (RU)
Hudba: Frieda Gawenda (D) 

O souboru
Daria Gosteva je studentkou scénografie na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU a zakladatelka mezinárodního souboru KHWOSHCH, který v loňském roce premiéroval úspěšný loutkový projekt Dinopera.

Kontakt: Daria Gosteva, devadevasi@gmail.com


3. 7. / Neděle ve 13.00, 15.00 a 17.00
Klubovna Divadla Karla Pippicha
40 minut / od 10 let

Medař
FRAS (dříve Československé klacky), Praha

Joshi nikdy nemusel daleko od vesnice. Jeho život byl tak šťastný, jak jen může život starého nepálského mládence být. Pak ale Joshiho sestra onemocněla. Teď ho čeká nelehký úkol: dojít až na vršky hor a donést odtud pro sestru lék. Je to však nebezpečná cesta, ze které se nemusí vrátit živý.

Autorka a režisérka: Johana Bártová
Hrají: Jakub Šulík, Matěj Šumbera, Johana Bártová (zvuk)

O souboru
FRAS (dříve Československé klacky) patří mezi mladé, ale již volně se etablující uskupení talentovaných umělců a umělkyň. Jádro tvoří trojice Johana Bártová, Jakub Šulík a Matěj Šumbera, kteří studují na KALD DAMU. Skupina tvoří od roku 2019.
Nová síť v předchozích letech podpořila jejich inscenaci Nejmenší ze Sámů, která měla úspěch na mnoha českých festivalech.

Toto představení je v roce 2022 podpořeno Novou sítí v rámci programu Nová krev na scéně.

Kontakt: https://www.novasit.cz/kontakt


3. 7. / Neděle v 15.00 a 17.00
Šapitó za Divadlem Karla Pippicha
70 minut / od 3 let

Zlatovláska
Divadlo Polárka, Brno

Kdo dokáže překvapit mlsný jazýček chamtivého krále? Jeho poddaní? Sluhové? Kuchaři? A co teprve když na dveře zabouchá nečekaný host? Jisté je jedno – nikdo nechce zažít králův hněv. Loutkově-technicko-mechanická pohádka o Jiříkovi, který se díky své zvědavosti naučil rozumět zvířecí řeči a nyní se vydává na dobrodružnou cestu, aby pro svého krále našel princeznu Zlatovlásku.

Scénář, režie, scénografie, loutky: Alžběta Vitvarová & René Vitvar (vi.TVOR)
Hrají: Štěpánka Romová, Petr Hanák, Matěj Záhořík, Jan Laichman

O souboru
vi.TVOR je skupina tvůrců mezi Prahou a Jičínem, kteří se věnují výtvarnému a loutkovému divadlu pro děti i dospělé.
Divadlo Polárka je brněnské divadlo pro děti a mládež fungující od roku 1999. Zaměřuje se na tvorbu pro děti a mladé publikum. Divadlo se definuje jako průvodce k divadelní dospělosti.

Kontakt: https://divadlopolarka.cz/


4. 7. / Pondělí v 10.00
Šapito za Divadlem Karla Pippicha
40 minut / od 3 let

Drak a moucha BZZT
Divadlo loutek Karlovy Vary

Na internetu se píše, že drak je zlý. V televizi ukazují, že drak je zlý. V radiu se zpívá, že drak je zlý. Jen Moucha Bzzt ví, že drak je doopravdy hodný. Příběh o drakovi, který obletěl svět jako nepřemožitelný zápasník.

Autorské představení Honzy Kindla
Supervize představení: Kateřina Janečková

O souboru
Pocházíme z Karlových Varů. Srdcem a hlavou divadla je řezbář, výtvarník a pedagog Honza Kindl. Zaměřujeme se převážně na autorskou tvorbu a divadlo pro děti. K představení nabízíme i navazující výtvarné dílny. Přijedeme kamkoliv si budete přát.

Kontakt: https://divadlolo.webnode.cz/


4. 7. / Pondělí ve 13.00
Šapito za Divadlem Karla Pippicha
25 minut / od 4 let

Malý, hubený a jednooký
LS Vozichet, Jablonec nad Nisou

Veselý příběh o hledání ženicha, ve kterém se potkáme se známými pohádkovými bytostmi… po letech.

Autor a režie: Rudolf Hancvencl
Scénografie a loutky: Ivana Hancvenclová
Hrají: Rudolf Hancvencl

O souboru
Rudolf Hancvencl žije v Jablonci nad Nisou. Divadlu se věnuje již od svého dětství, kdy navštěvoval dramatický kroužek. Poté vstoupil do Spolku loutkářů Vozichet (zal. 1980). Nyní si tvoří hry sám, za vydatné pomoci své manželky Ivany.

Kontakt: https://www.rudahancvencl.cz/


4. 7. / Pondělí v 15.00 a 17.00
Šapito za Divadlem Karla Pippicha
40 minut / od 4 let

Tři zlaté vlasy děda Vševěda / Jak se ze syna chudého uhlíře stal král
Buchty a loutky, Praha

Ve známe pohádce o chudičkém dítěti, které se shodou okolností a s vydatnou pomocí hodné sudičky stane králem, jsme se pokusili oživit magii vody a dřevěných loutek. Vždyť strom, ze kterého jsou loutky vyrobeny, ke svému růstu vodu nezbytně potřeboval. A tak voda protéká příběhem i námi a my se stáváme dětmi. A spolu s nimi držíme palce outsiderovi, který musí překonat nejen nepřízeň svého tchána, starého krále, ale také se musí pro odpovědi na jeho otázky odvážit až k dědovi Vševědovi – slunci.

Režie: Buchty a loutky pod vedením Marka Bečky
Hudba: Vít Brukner
Scénografie a loutky: Radka Mizerová
Hrají: Vít Brukner, Radek Beran, Marek Bečka

O souboru
Buchty a loutky byly založeny v roce 1991 v chebské ubytovně čerstvými absolventy loutkářské katedry DAMU. Od té doby mají za sebou desítky divadelních premiér pro dospělé i děti, loutkové a animované filmy a klipy, mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, hudby, výtvarného umění, filmu a jejich prolínání. Svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku, komponovanou hudbu a živou zvukovou stopu.

Kontakt: http://www.buchtyaloutky.cz/


4. 7. / Pondělí v 15.00 a 17.00
5. 7. / úterý ve 14.00 a 16.00

Klubovna Divadla Karla Pippicha
45 minut / od 6 let

Nilas a tisícihlavé stádo
Loutky bez hranic, Praha

Daleko na severu, v drsné zemi Kvenů, žijí pastevci sobů. Putují krajinou, ženou svá stáda z jedné pastviny na druhou. Jedním z pastevců je i mladý Nilas. Je to veselý a odvážný mladík, ale poslední dobou má neklidné spaní. Často se mu v noci zdá, jak krásný dívčí hlas volá jeho jméno a zmrzlá země duní zvukem tisíců sobích kopýtek!… Co teď?
Loutková pohádka na motivy mytických příběhů starých Sámů. Příběh o veliké lásce, temném kouzlu a nebezpečné cestě za vysvobozením.
Tento projekt finančně podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Státní fond kultury ČR, Nadace Život umělce

Námět, scénografie, kostýmy, loutky, režie, hraje: Tereza Černohorská
Dramaturgie, režie, hudba, hraje: Dora Bouzková

O souboru
Jsme nezávislé profesionální divadelní uskupení, které začalo své loutkové dobrodružné výpravy už za studií na KALD DAMU. Odstartovalo to roku 2001 Mexikem a pokračuje to dodnes všude možně (Praha, Chrudim, Aš, Plzeň, Svitavy, Slovensko, Německo, Polsko, Dánsko, Kuba, USA). Nemáme stálou scénu, hrajeme tam, kam si nás pozvete. Kromě loutkových představení organizujeme i výtvarné a loutkové kreativní dílny a sociálně-divadelní projekty, zajímají nás loutky z různých úhlů pohledu. Tvoříme pro všechny věkové, sociální, národnostní, náboženské i jiné kategorie.

Kontakt: http://lbh.cz/


4. 7. / Pondělí ve 22.30
Scéna MED
60 minut / od 12 let

Jak jsme vznikli, aneb hodný a zlý prezident / Specialita k třicátému výročí
Buchty a loutky, Praha

Ano, jeden z našich prezidentů s křestním jménem Václav byl opravdu u zrodu divadla a jiný z nich, také se jménem Václav, ale se druhým jménem Miloš, způsobil málem jeho zánik. Budeme klást závažné otázky typu: „Má smysl loutkářská vysoká škola?“. A hned si na ně budeme odpovídat: „Nemá, ale stejně na ní učíme!“ Celé představení proběhne v, na a kolem pietně zrekonstruovaného rodinného loutkového divadla. Bude plné legrace, poezie, smutku a stáří.
Těšíme se na vás, vaše třicetileté Buchty a loutky

Režie, hudba a scénografie: kolektivně Buchty a loutky
Světla a zvuk: Lukáš Valiska
Hrají: Marek Bečka, Radek Beran, Zuzana Bruknerová, Vít Brukner

O souboru
Buchty a loutky byly založeny v roce 1991 v chebské ubytovně čerstvými absolventy loutkářské katedry DAMU. Od té doby mají za sebou desítky divadelních premiér pro dospělé i děti, loutkové a animované filmy a klipy, mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, hudby, výtvarného umění, filmu a jejich prolínání. Svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku, komponovanou hudbu a živou zvukovou stopu.

Kontakt: http://www.buchtyaloutky.cz/


5. 7. / Úterý v 10.00
Šapito za Divadlem Karla Pippicha
30 minut / od 3 let

S čerty tanči!
Čmukaři, Turnov

Uhlídat princeznu není žádná legrace. A když se do toho zamotá čarodějnice a čerti, je to o to horší.

Režie: Jaroslav Ipser + členové
Scénografie: Jaroslav Ipser
Loutky: Jaroslav Ipser, Romana Zemenová
Hraje: Jaroslav Ipser

O souboru
Loutkářský soubor Čmukaři vznikl v roce 1976. V průběhu let se mu podařilo stvořit několik skvělých inscenací i několik propadáků, zúčastnit se mnohonásobně Loutkářských Chrudimí i Jiráskových Hronovů, cestovat doma i v cizině. Sehraje průměrně padesát přestavení za rok. K hraní používá dle potřeb všech druhů loutek.

Kontakt: http://www.cmukari.cz/kontakt.html


5. 7. / Úterý v 11.00 a 14.00
Klubovna MED
30 minut / od 5 let

Stará Svítilna
Relikty hmyzu, Praha

Znáte příběh té staré pouliční svítilny? Není dvakrát zábavný, ale jednou se dá vždycky poslechnout. Byla to taková poctivá stará svítilna. Mnoho let uplynulo, a teď měla být odstraněna. Seděla poslední večer na svém stojanu a osvětlovala ulici…

Příběh o stáří, zániku, vzpomínání, tajných přáních a nejisté budoucnosti zasazený do rámů objektové animace a výtvarného divadla. Andersenův text představuje poutavý svět imaginace a humoru. Relikty tento mysteriózní příběh přetváří do podoby scénické miniatury. Zvou do poetického světa rozličných tónů loutkového divadla, stínohry, projekce a komiksu. Pozastavují se nad životem (ne)obyčejného předmětu, nad střídáním dne a noci, tajemstvím kovolijce.

Vznik inscenace podpořilihlavní město Praha a Nadace Život umělce.

Připravili: Jan Machovec, Kryštof Pokorný, Adam Pospíšil, Vojtěch Vávra

O souboru
Relikty hmyzu jsou otevřenou divadelní platformou s historií sahající do roku 2009. Ambicí souboru je vytvářet svébytné generační divadlo, které promlouvá autentickým jazykem tvůrců. Relikty se ve své tvorbě soustřeďují na progresivní autorské divadlo, hojně využívají metody koláže. Experimentují s různými divadelními prostředky, od výrazné hudební složky, přes video, loutky a objektové divadlo, až po herecké improvizace.

Kontakt: https://www.facebook.com/relikty/


5. 7. / Úterý ve 13.00 (A, B, C děti) a 15.00
Šapito za Divadlem Karla Pippicha
55 minut / od 5 let

Aucassin a Nicoletta
Divadelní spolek LokVar, Praha

Loutková rytířská komedie na motivy středověké francouzské legendy.
Odehrává se ve středověké Francii. Mladý hrabě Aucassin se zamiluje do Nicoletty, o které nikdo neví, jakého je původu, protože ji jako malé dítě koupili od pirátů. Aucassinův otec jejich lásce nepřeje a tak se milenci musí rozhodnout utéct za moře. V daleké Tramtárii je Nicoletta opět unesena a zdánlivě nenávratně ztracena. Ale velká láska nezná překážky a nakonec se jejich cesty opět sejdou.

Režie: Michaela Homolová
Výprava: Barbora Hubená
Hudba: Milan Potoček
Hrají: Peter Varga a Martin Veliký

O souboru
Jsme spolužáci z KALD DAMU a dlouholetí spoluhráči nejdříve z Dejvického divadla, poté z Divadla v Dlouhé, nyní na volné noze. Po letech převážně činoherního divadla se nám zastesklo po loutkách, a tak jsme v roce 2002, kdy naše domovská scéna byla pod vodou, založili LokVar. Zakládajícími členy jsou Ivana LOKajová a Peter VARga, postupně jsme se rozrostli o Martina Velikého, Markétu Pellarovou a Pavla Tesaře. Stálý tým tvoří režiséři A. Goldflam, M. Homolová, autor hudby M. Potoček a hlavně naše dvorní výtvarnice, autorka všech výprav, Bára Hubená.

Kontakt: https://lokvar.cz/


5. 7. / Úterý v 18.00
Divadlo Karla Pippicha
50 minut / od 9 let

Expedice: Má láska!
Divadlo DRAK, Hradec Králové

Bílý ostrov září. Ztracený uprostřed ledového oceánu vydává světlo, přestože to nikdo nevidí. Právě teď, když sedím ve Stockholmu a píšu tyto řádky, obklopuje Bílý ostrov záře. Nikdo to nevidí. Ale ostrov září dál.
Inscenace vychází z knihy Expedice: Můj milostný příběh švédské autorky Bey Uusmy. Vydává se po stopách tříčlenné pionýrské expedice inženýra Andréého z roku 1897, která se neúspěšně pokusila dobýt severní pól s pomocí horkovzdušného balónu. Tento dobrodružný příběh se dočkal řady zpracování včetně toho filmového ve snímku Let Orla, který byl nominovaný na Oscara. Na českých jevištích se však objevuje vůbec poprvé. Skrývá v sobě romantického ducha objevování a objevitelství, tragiku lidských osudů, které se předčasně završily kdesi v polární pustině, nenaplněnou osudovou lásku i řadu úsměvných, groteskních momentů souvisejících se samotným záměrem expedice. Vždyť koho by napadlo chtít dosáhnout severního pólu zrovna v balonu? Tvůrcům inscenace se tragikomická povaha příběhu stala inspirací pro vznik konceptu založeného na výrazné vizualitě kombinující prvky klauniády s obrazivostí loutkového a objektového divadla, který společně s dominantní hudební kompozicí slibuje sugestivní divadelní zážitek.

Námět: Bea Uusma
Scénář a režie: Filip Homola
Scénografie: Robert Smolík
Hudba: Kora et le Mechanix
Dramaturgie: Barbora Pokorná, Tomáš Jarkovský
Překlad předlohy: Helena Stiessová
Hrají: Barbara Jarkovská Humel, Šimon Dohnálek, Luděk Smadiš, Milan Žďárský

O souboru
Divadlo DRAK bylo založeno v roce 1958 a záhy se stalo nejen oblíbeným loutkovým divadlem, ale také spolutvůrcem rozvoje celého českého a posléze světového loutkářství. Mnohé jeho inscenace přinesly neotřelé a často objevné postupy, za které získalo mnoho cen doma i v zahraničí. Jeho působnost tedy sahá daleko za hranice regionu a značka Divadla DRAK má mezinárodní renomé. Divadlo hraje svá představení pro nejširší věkovou adresu. Vedle toho rozvíjí také velkou šíři dalších tvůrčích aktivit, které z něj činí otevřenou a moderní kulturní instituci.

Kontakt: https://draktheatre.cz/


5. 7. / Úterý ve 20.00
Šapito za Divadlem Karla Pippicha
50 minut / od 13 let

Rakvičkárna
Divadlo v podkroví, Praha

Divadelní inscenace, která je složena z několika příběhů speciálního žánru Rakvičkárna. Příběh, kde se všechny postavy zavraždí kvůli jednoduché zápletce.
Inscenace je postavena na práci s rekvizitou a veršovaným satirickým textem. Původně byl tento žánr vytvořen pro loutkové divadlo. Pro toto inscenační provedení byl žánr upraven na činoherní monodrama.

O souboru
Divadelní soubor, který má zatím jen jednoho hrajícího člena. Divadlo v podkroví bylo založeno za účelem uvádět monodramata.

Kontakt: Kristián Kašpar kristiankaspar.info@gmail.com


6. 7. / Středa v 10.00 a 13.00
Malá scéna Divadla Karla Pippicha
35 minut / od 5 let

Uši pro princeznu
Studio DAMÚZA, Praha

Haničko, ty zpívej radši potichu! Pepíčku, polož na chvíli tu flétničku.
Už se vám někdy stalo, že lidé kolem vás nedocenili vaše hudební nadání?
Ludvík je kluk, kterému se líbí jedna princezna. Docela nadaná princezna. Sám je z hudební rodiny, ale staví se k tomu po svém, a tak mu okolí moc nevěří, ale copak existuje jen jeden správný přístup k hudbě a jen jedna cesta k srdci princezny?
Projekt vznikl s laskavou podporou Hlavního města Praha a MKČR.

Koncept, režie: Markéta Labusová a kol.
Scénografie: Iva Ščerbáková, Berta Doubková
Hrají: Matyáš Míka, Alžběta Nováková

O souboru
Studio DAMÚZA působí na divadelní scéně již od roku 1999. Bylo spjato se stejnojmenným prostorem ve středověkém sklepení domu Řetězová 10 na Starém městě. V červnu 2004 o tento prostor DAMÚZA přišla a chvíli hledala svoji tvář mimo jiné jako stálý host Divadla Na Zábradlí. V současné době se pod značkou DAMÚZA skrývá produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky, hudebníky a ostatní, především vizuální umělce, kteří nechtějí zapadat do běžného divadelního provozu, ale chtějí objevovat, provokovat, zkoumat.

Kontakt: https://damuza.cz/


6. 7. / Středa v 11.00 a 13.00
Spolkový dům
30 minut / od 7 let

Kůň na ostrově
Bas les pattes, Francie

Kůň sní o důstojném životě. Přicházejí další koně, kteří mají stejně nedůstojný život, ale někteří svůj osud nevnímají a jsou s ním smířeni.  Ve stínovém divadle se odehrává jejich život s lidmi.

Podle J. Préverta
Režie, hraje: Isabelle Durand
Scénografie: Isabelle Durand a Mirka Vydrová

O souboru
Francouzský soubor Bas-les-pattes je poloamatérský divadelní soubor. Sídlí blízko u Paříže ve Villecresnes (Val-de-Marne). Jeho existence trvá už 36 let. V Čechách hraje pravidelně. Vedoucí souboru je Isabelle Durand, která studovala na pražské DAMU.

Kontakt: http://theatreaupluriel.fr/troupes/bas-les-pattes/


6. 7. / Středa v 11.00 a 16.00 (A, B, C)
Šapitó za Divadlem Karla Pippicha
40 minut / od 5 let

Vlk na Měsíci
Divadlo Houže, Slovensko

V čem se skrývá Vlkova neochvějná touha projít se po Měsíci? Jak moc musíme lhát, abychom dosáhli svého cíle a je vážně pravda, že lež má krátké nohy? Inscenace zajímavým způsobem bourá tradiční divadelní iluze a stereotypní interpretace pohádkových bytostí, které musí v tomto příběhu čelit vážným problémům.
Tvůrci inscenace vyrobili scénu i loutky z materiálů určených k vyhození (staré oblečení, PET lahve, starý nábytek).

Text a režie: Matej Truban
Dramaturgie: Hana Launerová
Loutky a scéna: Michaela Zajačková
Hrají: Lukáš Takáč, Matej Truban

O souboru
Divadlo Houže datuje počátek své existence do roku 2017, a to projektem Z prachu: Tři pověsti z Tekova, realizovaném v rámci umělecké rezidence. V roce 2019 se zformoval stálý tvůrčí tým a od té doby divadlo pokračuje ve své činnosti intenzivně a kontinuálně. Do repertoáru přibyly další inscenace jako pohádka Vlk na Mesiaci, dramatizace povídky reflektující pozadí První světové války s názvem Návrat Ondreja Baláža alebo Obrázky z Veľkej vojny anebo koprodukční inscenace Sabur, která se věnuje vojnovému konfliktu v bývalé Jugoslávii. Poetika Divadla Houže ctí a praktikuje odkaz kočovné divadelní tradice a při tvorbě se opírá o klasické loutkářské postupy, které však vyváženě kombinuje s humorem, nadhledem a hyperbolou.

Kontakt: https://nezavisledivadlo.sk/divadlo/divadlo-houze


6. 7. / Středa ve 14.00
Za Divadlem Karla Pippicha
45 minut / od 3 let

Ukrajinské písně
Loutkové divadlo Ravlyk, Ukrajina

Uvidíte příběh o životě na ukrajinské vesnici. Vypráví o tom, jak chtěl kozel oklamat babičku Parasku a ukrást zelí z její zahrádky. Myslel, že mu pomůže vlk. Ale ten se, díky své dobrotě, rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou. V představení uslyšíte autentickou ukrajinskou hudbu v úpravě ukrajinského skladatele – Jurije Ševčenka. Uvidíte ukrajinské motivy ornamentů ve scénografii Oleksandra Andruškevyča a loutky od Viktora Nikitina.Příběh vám budou vyprávět Jurij Titarov a Kateryna Kravčenko.

O souboru
Ukrajinské loutkové divadlo Ravlyk – divadlo na kolech – cestuje po celé Ukrajině i do zahraničí a hraje své vlastní pohádky. Existuje již 27 let a vytváří inscenace pro celou rodinu.


6. 7. / Středa ve 14.00 (A,B,C)
Za Divadlem Karla Pippicha
120 minut / od 3 let

Divadelní pouť

Divadelní pouť s loutkářskými ukázkami, dílnami pro veřejnost a zakončení festivalu.