Koncerty 70. loutkářské Chrudimi

Festival Loutkářská Chrudim

Koncerty 70. loutkářské Chrudimi

Koncerty 70. loutkářské Chrudimi

Koncerty se konají v Letním kině (Chrudim, Lázeňská ul.), začátek vždy v 19 h. Vstupné 50 Kč (pouze 6.7. 100 Kč), prodej vstupenek na místě, platba pouze v hotovosti (Děkujeme, že si připravíte přesnou částku).

2. 7. | pátek • The Backwards

World Beatles Show je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě. Na svém repertoáru má průřez tvorbou Beatles od nesmělých koncertních začátků, až po období studiových úspěchů posledních let tvorby. Hraje i skladby, které Beatles na veřejnosti nikdy nehráli, protože jsou na koncertní provedení mimořádně náročné.

Vystupují v tomto složení:

Dalibor Štroncer (John Lennon) – doprovodná kytara

Miroslav Džunko (Paul McCartney) – basová kytara

František Suchanský (George Harrison) – sólová kytara

Daniel Škorvaga (Ringo Starr) – bicí

3. 7. | sobota • Pískomil se vrací

Kapela Pískomil se vrací patří k jedné z mála profesionálních kapel, která se věnuje výhradně moderní dětské tvorbě a tvoří mezigenerační zábavu, při které se baví nejen děti, ale i rodiče. Při jejich živelném koncertu si užijete vtipné a originální texty, našlápnuté písničky, barevné kostýmy a skvělou práci s dětským publikem. Od roku 2012 kapela odehrála přes 500 koncertů a získala si řadu fanoušků.

4. 7. | neděle • Leona Machálková

Leona Machálková, zpěvačka, hvězda muzikálů West Side Story, Jesus Christ Superstar, Dracula, Monte Cristo, … V roce 1996 Machálkové vyšel sólový debut – CD Leona, další CD následovala. Moderovala v rádiu Evropa 2, v České televizi. V letech 2011 a 2012 jela turné s muzikálem Na Ledě – Popelka. Pravidelně spolupracuje s mnoha špičkovými hudebními tělesy, např. s Big Bandem Felixe Slováčka, s Boom Bandem, s Pájky Pájk Martina Kumžáka, s Orchestrem Státní opery Praha, se Zlínskou a Královéhradeckou filharmonií a dalšími. Aktivně spolupracuje s médii a mnohými nadacemi při charitativních projektech.

5. 7. | pondělí • Tereza Mašková & band

Mezi její největší úspěch patří vítězství v pěvecké soutěži SuperStar v roce 2018.. Krátce po svém vítězství v SuperStar dostala nabídku účinkovat v 5. řadě show Tvoje tvář má známý hlas, kde skončila na 4. místě.V červnu 2020 vydala své vlastní debutové album, na kterém pracovala dva roky. Na albu je celkem 12 singlů, z toho 3 duety. Album se též vleče jako předchozí singly v českém jazyce.

6. 7. | úterý • David Koller

Český rockový zpěvák, skladatel a bubeník. Patří k významným muzikantům českého bigbítu. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005.