Žízeň / Céčko, Svitavy / 10+

Žízeň / Céčko, Svitavy / 10+

út05červenec13:00út13:4013:00 - 13:40(GMT+02:00) Žízeň / Céčko, Svitavy / 10+Scénická kompozicí inspirovaná existenciální básní v próze, metaforickou esejí Antoina de Saint-Exupéryho Citadela.Velká scéna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, Chrudim

Detail události

5. 7. / Úterý ve 13.00 (A,B,C bez dětí)
Divadlo Karla Pippicha
40 minut / od 10 let

Autor: Matěj Šefrna
Autor a název literární předlohy: Antonie de Saint Exupéry: Citadela
Dramaturgická úprava: Matěj Šefrna
Režie: Matěj Šefrna a soubor
Scénografie: soubor
Loutky: soubor
Druh loutek: manekýni
Hudba: Matěj a Karel Šefrnovi
Hudební doprovod: vlastní kapela
Hrají: Karel, Kristýna, Michal, Radim, Matěj, Brácha, Čižour, Hana a Maruška

Inscenace
Žízeň je příběh prolínající se minulosti, současnosti a budoucnosti, inspirovaný Exupéryho Citadelou. Příběh o řádu a svobodě, vládnutí a bezvládí. O morální i reálné apokalypse, zapříčiněné opuštěním tradic, lidských hodnot a selského rozumu.

Soubor
„C“ Svitavy je velmi starý soubor plný nových tváří. V roce 1970 bylo založeno „C“ jako jeden z následníků Malého divadla, resp. Jitřenky. Zakladatelská sestava: Karel Šefrna, Eva Šefrnová, Anna Přikrylová, Marie Šimková, Josef Vít Šimek, Jaroslav Tabery, Jan Říha, Pavel Fochler, Jaroslav Stružinský. Vůdčí osobností byl od začátku Karel Šefrna, dalšími osobnostmi pak jeho sestra Anna Přikrylová. Soubor o 2–15 hrajících (v 90. letech nejčastěji 4 či 7) hrával především tyčkovými loutkami, později maňásky, javajkami, marionetami, panáčky i předměty. Od 2. poloviny 80. let době častým adresátem dospělý, hrávají však i pro děti – kdysi i více než 100x ročně, dnes tu a tam. Původně téměř pravidelně jedna inscenace ročně, po 2000 již ne tak pravidelně.

Kontakt: Petr Mohr, petr.mohr@kultura-svitavy.cz

Čas

Červenec 5(úterý) 1:00odpoledne - 1:40odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

60

Get Directions