Výstava IVAN BABORÁK – SNY ZA ZRCADLEM

Výstava IVAN BABORÁK – SNY ZA ZRCADLEM

01červenec13:00st06(červenec 6)17:0013:00 - 17:00 (6)(GMT+02:00) Výstava IVAN BABORÁK – SNY ZA ZRCADLEMIvana Baboráka není nutno v chrudimském regionu představovat, díky všem výše nastíněným aktivitám zanechal výraznou stopu. Zveme Vás na jeho jubilejní výstavu a přejeme hluboký zážitek.Výstavní síň Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, Chrudim IV, 537 01 Chrudim

Detail události

Ve dnech 1. – 6. července 2022 (od 13 do 17 h) výstava otevřena ve Výstavní síni Divadla Karla Pippicha IVAN BABORÁK – SNY ZA ZRCADLEM v průběhu festivalu 71. loutkářská Chrudim.

Ivan Baborák se narodil v roce 1955 v Chrudimi. Do roku 1993 se živil různým zaměstnáním a jeho životní povolání malíře a grafika bylo tehdejší oficiální kultuře jaksi skryto. V té době se začal rozvíjet jeho originální výtvarný svět, cykly vznikající v 70. a 80. letech (Dialogy, Hlavy, Pomníky padlým na hlavu) nebyly veřejně prezentovány. Obrazy z té doby, inspirované nejrůznějšími modernistickými proudy, nesly v sobě originální pečeť autorovy imaginace, symboly ironického, kritického i humorného a sebeironizujícího pohledu na svět. V roce 1990 se stal výtvarníkem Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. V roce 1993 se stal členem Unie výtvarných umělců a začal se výtvarnou prací živit na volné noze. Jeho tvorba si získala pozornost mezi současnými výtvarníky. Zabývá se ilustrací, malbou, grafikou a designem autorského nábytku, napsal a vydal tři knihy, organizuje spolu s Alenou Vávrovou v Chrudimi večery poezie Hozený klobouk. Do Deníku napsal 795 týdenních glos, 16 let učil externě na Technickém Lyceu Design atd. Své práce představil na více jak sto dvaceti výstavách doma i v zahraničí, např. v Holandsku, Švýcarsku, Belgii, Německu, Itálii, USA, Francii aj. Žije a pracuje v ateliéru v Přestavlkách u Chrudimě.

Ivana Baboráka není nutno v chrudimském regionu představovat, díky všem výše nastíněným aktivitám zanechal výraznou stopu. Zveme Vás na jeho jubilejní výstavu a přejeme hluboký zážitek.

Jménem realizačního týmu výstavy Akademický sochař Štěpán Málek, kurátor výstavy

Více

Čas

Červenec 1(pátek) 1:00odpoledne - Červenec 6(středa) 5:00odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

ZDARMA

Get Directions