Vlk na Měsíci / Divadlo Houže, Slovensko / 5+

Vlk na Měsíci / Divadlo Houže, Slovensko / 5+

st06červenec16:00st16:4016:00 - 16:40(GMT+02:00) Vlk na Měsíci / Divadlo Houže, Slovensko / 5+Příběh o Vlkovi a jeho touze projít se po měsíci.Šapitó za Divadlem Karla Pippicha, Park Republiky, 537 01 Chrudim II

Detail události

V čem se skrývá Vlkova neochvějná touha projít se po Měsíci? Jak moc musíme lhát, abychom dosáhli svého cíle a je vážně pravda, že lež má krátké nohy? Inscenace zajímavým způsobem bourá tradiční divadelní iluze a stereotypní interpretace pohádkových bytostí, které musí v tomto příběhu čelit vážným problémům.
Tvůrci inscenace vyrobili scénu i loutky z materiálů určených k vyhození (staré oblečení, PET lahve, starý nábytek).

Text a režie: Matej Truban
Dramaturgie: Hana Launerová
Loutky a scéna: Michaela Zajačková
Hrají: Lukáš Takáč, Matej Truban

O souboru
Divadlo Houže datuje počátek své existence do roku 2017, a to projektem Z prachu: Tři pověsti z Tekova, realizovaném v rámci umělecké rezidence. V roce 2019 se zformoval stálý tvůrčí tým a od té doby divadlo pokračuje ve své činnosti intenzivně a kontinuálně. Do repertoáru přibyly další inscenace jako pohádka Vlk na Mesiaci, dramatizace povídky reflektující pozadí První světové války s názvem Návrat Ondreja Baláža alebo Obrázky z Veľkej vojny anebo koprodukční inscenace Sabur, která se věnuje vojnovému konfliktu v bývalé Jugoslávii. Poetika Divadla Houže ctí a praktikuje odkaz kočovné divadelní tradice a při tvorbě se opírá o klasické loutkářské postupy, které však vyváženě kombinuje s humorem, nadhledem a hyperbolou.

Kontakt: https://nezavisledivadlo.sk/divadlo/divadlo-houze

Čas

Červenec 6(středa) 4:00odpoledne - 4:40odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

60