Vánoční Sokol / Nástup, T.J. Sokol Libeň / 4+ / B

Vánoční Sokol / Nástup, T.J. Sokol Libeň / 4+ / B

so01červenec15:00so15:4015:00 - 15:40(GMT+02:00) Vánoční Sokol / Nástup, T.J. Sokol Libeň / 4+ / BVánoční příběh pro malé i velké. V libeňském sokole právě skončilo poslední vánoční cvičení.Spolkový dům, Spolkový dům, Palackého tř., Chrudim

Detail události

1. 7. / 13.00 (C), 15.00 (B), 17.00 (A)
2. 7. / 10.00
Spolkový dům
40 minut / od 4+ let

Dramatizátor: Jakub Hojka
Režie: Jakub Hojka
Scénografie: Tomáš Běhal
Loutky: Tomáš Běhal
Druh loutek: marionety na drátě
Hudba: Vojtěch Frank
Hudební doprovod: Jáchym Kaplan (kytara), Stanislav Cejpek (saxofon), Anna Holanová (perkuse)
Osoby a obsazení: Toník: Tomáš Troup, Šimon: Luisa Troupová, Johanka: Dana Cejpková, Vrátný: Stanislav Cejpek.

O inscenaci
Vánoční příběh pro malé i velké. V libeňském sokole právě skončilo poslední vánoční cvičení. Všichni se rozchází domů a přejí si hezké Vánoce, jen Šimonovi, Toníkovi a Johance se domů nechce. V Sokolovně je přece mnohem větší zábava než doma a po schodech by se dalo jezdit po sáňkách! A tak se rozhodnou do sokolovny tajně vloupat a užít si tak trochu jiné Vánoce… Na začátku to je legrace, dokud si jich nevšimne protivný pan vrátný. A ten se rozhodne jim tohle dobrodružství pořádně znepříjemnit! Dostanou se děti včas domů ke štědrovečerní tabuli? Jaké plány má protivný pan vrátný? Kde jsou vlastně schované ty sáňky? A bude i Vánoční zázrak?

O souboru
Soubor Nástup vzniknul při tělocvičné jednotě Sokol Libeň, ve snaze navázat na dávnou tradici libeňského sokolského loutkového divadla (v tomto souboru působil třeba Jan Malík a svého času byla jeho činnost opravdu nepřehlédnutelná – co do počtu premiér, repríz i diváků). Protože se však z depozitáře původního divadla vůbec nic nezachovalo, vzniklo divadlo úplně nové. Stalo se tak v roce 2021 a v roce 2022 měly premiéru první dvě inscenace – Tři zlaté vlasy děda Vševěda a právě Vánoční Sokol.

Kontakt: Tomáš Troup, troup@aktroup.cz

Čas

Červenec 1(sobota) 3:00odpoledne - 3:40odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

70