Tři zlaté vlasy děda Vševěda / Jak se ze syna chudého uhlíře stal král / Buchty a loutky, Praha /4+

Tři zlaté vlasy děda Vševěda / Jak se ze syna chudého uhlíře stal král / Buchty a loutky, Praha /4+

pon04červenec17:00pon17:4017:00 - 17:40(GMT+02:00) Tři zlaté vlasy děda Vševěda / Jak se ze syna chudého uhlíře stal král / Buchty a loutky, Praha /4+Ve známe pohádce o chudičkém dítěti, které se shodou okolností a s vydatnou pomocí hodné sudičky stane králem, jsme se pokusili oživit magii vody a dřevěných loutek.Šapitó za Divadlem Karla Pippicha, Park Republiky, 537 01 Chrudim II

Detail události

Ve známe pohádce o chudičkém dítěti, které se shodou okolností a s vydatnou pomocí hodné sudičky stane králem, jsme se pokusili oživit magii vody a dřevěných loutek. Vždyť strom, ze kterého jsou loutky vyrobeny, ke svému růstu vodu nezbytně potřeboval. A tak voda protéká příběhem i námi a my se stáváme dětmi. A spolu s nimi držíme palce outsiderovi, který musí překonat nejen nepřízeň svého tchána, starého krále, ale také se musí pro odpovědi na jeho otázky odvážit až k dědovi Vševědovi – slunci.

Režie: Buchty a loutky pod vedením Marka Bečky
Hudba: Vít Brukner
Scénografie a loutky: Radka Mizerová
Hrají: Vít Brukner, Radek Beran, Marek Bečka

O souboru
Buchty a loutky byly založeny v roce 1991 v chebské ubytovně čerstvými absolventy loutkářské katedry DAMU. Od té doby mají za sebou desítky divadelních premiér pro dospělé i děti, loutkové a animované filmy a klipy, mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, hudby, výtvarného umění, filmu a jejich prolínání. Svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku, komponovanou hudbu a živou zvukovou stopu.

Kontakt: http://www.buchtyaloutky.cz/

Čas

Červenec 4(pondělí) 5:00odpoledne - 5:40odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

100

Get Directions