Siddharthova cesta / Missing Pages Theatre, Praha / 12+

Siddharthova cesta / Missing Pages Theatre, Praha / 12+

so02červenec15:00so15:5015:00 - 15:50(GMT+02:00) Siddharthova cesta / Missing Pages Theatre, Praha / 12+Řeka ví všechno. V jejím proudu nalezneš odpověď na všechno.Klubovna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, 537 01 Chrudim

Detail události

„Řeka ví všechno. V jejím proudu najdeš odpověď na všechno.“ 
Vydejte se spolu se Siddhárthou na pouť kolážovými krajinami, přes životní rozcestí, napříč momenty porozumění i zmatení. 
Inscenace je inspirovaná filozofickou knihou Siddhártha německého spisovatele Hermanna Hesseho. Kombinuje předmětné divadlo, stínohru a kolážovou animaci a vypráví úryvky ze Siddhárthova putování za poznáním sebe sama. Siddharthova cesta současným způsobem oživuje čím dál aktuálnější příběh o touze pochopit svět a naše místo v něm. 
Inscenace využívá prvky imerzivního divadla a tiše a nenápadně útočí na všechny naše smysly. Je propojená s interaktivní instalací, kde si budete moci vytvořit vlastní koláž a stát se na chvilku součástí příběhu.

Autor hry: Alena Skálová podle Hermanna Hesseho
Autor a název literární́ předlohy: Hermann Hesse, Siddhártha (Argo, 2003)
Překladatel: Miloš Černý
Režie: Alena Skálová a Yuyu Wang
Scénografie: Alena Skálová
Hudba: Piotr Kuwik
Hrají: Alena Skálová a Yuyu Wang

O souboru
Missing Pages Theatre experimentuje s různými formami výtvarného divadla – kolážovou animací, předmětným a stínovým divadlem a moderní loutkovou tvorbou. Připravuje inscenace především pro dospělé diváky.

Alena Skálová experimentuje s různými formami výtvarného divadla – kolážovou animací, předmětným a stínovým divadlem a moderní loutkovou tvorbou pro dospělé diváky.  Zajímají ji zapomenuté příběhy, odložené předměty a zdánlivě bezvýznamné momenty všedního dne. Její inscenace se často pohybují na pomezí imerzivního divadla nebo interaktivní instalace – nechávají diváky vstupovat do tvůrčího procesu. Návštěvníci mohou například tvořit koláže, které se pak stanou součástí představení.

Kontakt: www.alenaskalova.cz

Čas

Červenec 2(sobota) 3:00odpoledne - 3:50odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

60