Sedmero krkavců / Divadlo DRAK, Hradec Králové (6+)

Sedmero krkavců / Divadlo DRAK, Hradec Králové (6+)

pon01červenec20:00pon20:5520:00 - 20:55(GMT+02:00) Sedmero krkavců / Divadlo DRAK, Hradec Králové (6+)Na motivy klasické pohádky o hledání klidu v rozevláté mysli, o síle vůle a o neposedné duši.Velká scéna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, Chrudim

Detail události

1. 7. / pondělí v 15.00 a 20.00 (A, B, C)
Divadlo Karla Pippicha
55 minut / od 6 let

Scénář: Barbora Kamenická Pokorná, Jakub Vašíček
Režie: Jakub Vašíček
Scénografie: Karel Czech
Hudba: Daniel Čámský
Dramaturgie: Barbora Kamenická Pokorná, Tomáš Jarkovský
Hrají: Edita Dohnálková Valášek, Luděk Smadiš, Petra Cicáková, Šimon Dohnálek

V jedné vesnici, nedaleko zámku ve skromném stavení, žila s rodiči dívenka, které dali jméno Bohdanka. Ta při jedné z mnoha výprav na starou půdu objevila na dně zaprášené truhly sedm chlapeckých košil. A s nimi i strašnou pravdu, které se se zarputilostí sobě vlastní rozhodla čelit. Žádná oběť přece nemůže být tak velká, aby ji zastavila. Snad jen kdyby jí do cesty přišla láska?

Autorská inscenace na motivy klasické pohádky o hledání klidu v rozevláté mysli, o síle vůle a o neposedné duši, která může nalézt pokoj až s notnou dávkou sebezapření a odvahou obětovat se pro druhé, doplňuje řadu drakovských inscenací, které staví na osvědčených pohádkových titulech.

O souboru
Divadlo DRAK bylo založeno v roce 1958 a záhy se stalo nejen oblíbeným loutkovým divadlem, ale také spolutvůrcem rozvoje celého českého a posléze světového loutkářství. Mnohé jeho inscenace přinesly neotřelé a často objevné postupy, za které získalo mnoho cen doma i v zahraničí. Jeho působnost tedy sahá daleko za hranice regionu a značka Divadla DRAK má mezinárodní renomé.
Divadlo hraje pro nejširší věkovou adresu. Od dopoledních představení pro děti z mateřských školek a škol, přes sobotní představení pro celou rodinu, až po večerní představení věnovaná dospívajícím a dospělým divákům. Vedle toho rozvíjí také velkou šíři dalších tvůrčích aktivit, které z něj činí otevřenou a moderní kulturní instituci.

Kontakt: https://draktheatre.cz/

Čas

Červenec 1(pondělí) 8:00odpoledne - 8:55odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

200 Kč

Get Directions