R.U.R / Buchty a loutky / 14+

R.U.R / Buchty a loutky / 14+

so03červenec21:30so22:5021:30 - 22:50(GMT+02:00) R.U.R / Buchty a loutky / 14+RUR podle Buchet a loutek, inscenace na motivy slavné hry Karla Čapka.Divadelní scéna MED, Široká 85. 53701 Chrudim

Detail události

21.30
MED
80 minut
14+

RUR podle Buchet a loutek, inscenace na motivy slavné hry Karla Čapka vznikla ve spolupráci s Českým centrem Mezinárodního PEN klubu u příležitosti stých narozenin robota. A robot je přece stroj.
Roboti, loutky. To stroje obstarávají hudbu, to loutky zábavu. Stroje obstarávají vzrušení. Nestávají se z nás loutky? Nejsou emoce na obtíž? Není láska na obtíž? Lidé degenerují, svět je zamořen roboty. Spása je v lásce, ale není láska na obtíž? Kde je duše? Kde je duch? A hle – jsme roboti.

Režie: Radek Beran a Buchty a loutky
Hudba: Vít Brukner
Loutky a výprava: Bára Čechová
Dramaturgie: Daniel Schenk
hrají: Marek Bečka, Vít Brukner, Radek Beran, Zuzana Bruknerová, Lukáš Valiska

O souboru:
Buchty a loutky byly založeny v roce 1991 v chebské ubytovně čerstvými absolventy loutkářské katedry DAMU. Od té doby mají za sebou desítky divadelních premiér pro dospělé i děti, loutkové a animované filmy a klipy, mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, hudby, výtvarného umění, filmu a jejich prolínání.
Buchty a loutky svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku, komponovanou hudbu a živou zvukovou stopu (kombinace starých i nových loutek, harampádí, hraček a nejnovějších technologií).

Čas

Červenec 3(sobota) 9:30odpoledne - 10:50odpoledne(GMT+02:00)

Get Directions

Zdravotní pokyny pro tuto událost

Vyžadován respirátor