Pulcinella / Gianluca Di Matteo / 4+

Pulcinella / Gianluca Di Matteo / 4+

čt01červenec20:30čt21:2020:30 - 21:20(GMT+02:00) Pulcinella / Gianluca Di Matteo / 4+Hlavním protagonistou tradiční neapolské loutkové hry zvané Le guarattelle je Pulcinella, který s ironií sobě vlastní oslovuje všechny věkové kategorie od dětí až po dospělé.Klášterní zahrady, Klášterní zahrady, Chrudim II

Detail události

20.30
Klášterní zahrady
50 minut
4+
Hlavním protagonistou tradiční neapolské loutkové hry zvané Le guarattelle je Pulcinella, který s ironií sobě vlastní oslovuje všechny věkové kategorie od dětí až po dospělé. Pulcinella oživuje dávné tradice, mluví univerzálním jazykem, hlasem, kterému není rozumět, ale kterému všichni rozumí. Svým rytmem a výraznou gestikulací překračuje hranice oficiálního jazyka a stává se efektivním nástrojem mezikkulturní komunikace.
Děj se skládá z tradičních příběhů, Pulcinella se potkává s typickými postavami lidového divadla: tyrany, mnichy, smrtkou, divokým psem… Konflikt, který vzniká při setkání s těmito postavami, je vždy vtipný, neuctivý, katarzní.

O souboru:
Gianluca Di Matteo se učil od mistrů neapolské školy „guarattelle“ a se svým divadlem hraje po celém světě, spolupracuje s festivaly, divadly a Italským kulturním institutem. Hostoval v Kanadě, Koreji, Japonsku, Tchaj-wanu, Číně, Turecku, Francii, Španělsku, Holandsku, Anglii, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Dánsku, Polsku a v roce 2019 také v České republice na oslavách 90 let UNIMA. V Itálii se pravidelně účastní různých festivalů a ve školách vede projekt „Múzy – Umění pro integraci ve škole“.
Jeho ze dřeva vyřezávané loutky jsou mimo jiné vystaveny v Centru loutkářských umění v Atlantě a v Muzeu loutkového divadla v Holandsku jako součást projektu pro nevidomé.
Kromě hraní a výroby loutek se zabývá také scénografií. Za svou tvorbu získal řadu cen, včetně ocenění za valorizaci pouličního umění, kterou mu udělil region Piemont.

Čas

Červenec 1(čtvrtek) 8:30odpoledne - 9:20odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

Zdarma – pouličmí představení

Get Directions