Pouliční loutkářský festival

Pouliční loutkářský festival

ne30červen10:00ne23:0010:00 - 23:00(GMT+02:00) Pouliční loutkářský festival Různá hudební vystoupení, koncerty, divadla, kramářské písně, workshopy, happeningy a mnoho dalších...Ulice v centru města Chrudim, 537 01 Chrudim

Detail události

30. 6. / neděle 10.00 – 23.00
V ulicích města

Kromě bohatého programu můžete dopoledne v ulicích potkat klauny a herce z improvizačního divadla Paleťáci, odpoledne pak členku skupiny Gaja Yritis na chůdách či žonglující a také performerky z interaktivní instalace Hemžení.

Žižkovo náměstí

Od 10 do 19 hodin
Kočovná herna Sládkovna / Mechanické hračky a atrakce
Flašinet Martina Štěpánka

Park Republiky – za divadlem

workshopy a aktivity pro děti
Řezbovaný kolotoč Martina Holuba a jiné hry
Dřevěná dílna Báry Hubené
workshop a informační stánek Amalthea z. s.
ukázky vedení loutek chrudimského loutkářského spolku Kacafírek
Malování na obličej, pletení copánků z kanekalonu a další atrakce

11.00 Tajemství pohádkové knížky 2 / lidový loutkář Jirka Polehňa
14.00 Budulínek /Divadlo Koník, na představení naváže dílna
15.00 Šály Sokol Pardubice / ukázky cvičení na šálách a možnost si tento sport vyzkoušet
15.30 Čert a Káča / divadlo Toy Machine, na představení naváže dílna
16.30 Šály Sokol Pardubice / ukázky cvičení na šálách a možnost si tento sport vyzkoušet
17.00 Mirek a Mireček / loutkářský spolek Bystřice
Pohádka z pivovaru Loutkář / LS Ahoj Chrudim
18 00 Šály Sokol Pardubice / ukázky cvičení na šálách a možnost si tento sport vyzkoušet

Břetislavova

10 00 Nová naděje – Jak Punch pečuje o své dítě. / Přemysl Bukovský
11 00 Punch vrací úder – Co se děje doma, když je Judy pryč. / Přemysl Bukovský
12 00 Návrat Punche – Cesta skoro do pekla a zase zpátky. / Přemysl Bukovský
13 00 – 18 00 Výroba prstových maňásků v Břetislavově č.p. 65
11 00 Království květin / divadlo OliSHa
14 00 Pepino má domeček / divadlo Říše loutek
14 30 harmonikář Tomáš Klásek
15 30 Pepino má domeček / divadlo Říše loutek
16 30 Domku, domku, domečku / divadélko Trsátko
17 30 koncert Pinky Jane
20 00 Veronique / zpěv, cello, loopy

Muzeum loutkářských kultur

10 00 – 17 00 Loutkářská dílna v Muzeu loutkářských kultur
19 00 eNDee koncert na terasách MLK
21 00 Orchestr posledního dne

Resselovo náměstí

10 00 – ? Zážitkové řemeslné a rukodělné trhy / dílny, ukázky řemesla, hry
10 00 – 17 00 Co se skrývalo v kredencích našich babiček? / stánek Muzea v přírodě Vysočina
Loutkářská herna / venkovní zastavení Muzea loutkářských kultur
Tvořivý workshop / stánek Regionálního muzea
14 00 – 18 00 Výtvarný happening okolo sloupu Proměnění páně
15 00 Nová naděje – Jak Punch pečuje o své dítě. / Přemysl Bukovský
15 00 – 18 00 Miniatury / Musaši Entertainment Company / Loutková mini představení pro malý počet diváků – najdi si herce v prostoru
16 00 Punch vrací úder – Co se děje doma, když je Judy pryč. / Přemysl Bukovský
17 00 Návrat Punche – Cesta skoro do pekla a zase zpátky. / Přemysl Bukovský
18 00 Zlatovláska / Divadlo Lampion Kladno
20 00 Slam poetry / show na pomezí poezie a divadla

Podloubí – Štěpánkova

17 30 harmonikář Tomáš Klásek / prodejna Prádlo u Holcmanů č. p. 96
19 00 Violoncellové duo / Samuel Novák a Eliška Ryzová
20 00 Výsledky práce účastníků loutkářské konzervatoře
20 30 písničkář Ruda Hancvencl

Široké schody

15 00 – 17 30 Poetický happening na Širokých schodech / vede Eva Blondýna Suková
17 30 Slam Poetry show / na pomezí poezie a divadla

Mlsný Pecivál

10 00 – 12 00 Loutkářova snídaně – francouzské palačinky, káva, sypaný čaj, smoothie…
10 30 Výsledky práce účastníků loutkářské konzervatoře
14 30 Neposlušná kůzlátka / Divadlo Milana Šťastného
15 30 harmonikář Tomáš Klásek
16 30 Kramářské písně / Divadelní spolek J. N. Štěpánka
17 30 Pohádka / divadlo Vozichet
19 00 Kramářské písně / Divadelní spolek J. N. Štěpánka
19 30 – 21 30 Hudebník Alex s piánem / písně ve stylu českých 30. let
21 30 písničkářka Blondýna

Pasáž Žralok

15 00 hudební vystoupení ZUŠ Chrudim
17 30 – 19 30 autorské čtení poezie / Zdeněk Jirásek, Milan Šťastný, Barbora Debnárová a kdokoliv bude mít zájem veřejně přečíst své verše
20 00 Vernisáž výstavy v Díře výstavní
Violoncellové duo / Samuel Novák a Eliška Ryzová

Hurá ProStory u Muzea

15 00 – 24 00 Kapela BarVy / umělci ze Studia Ypsilon Praha / Martin „MARTIAS“ Langr /
na malém náměstíčku se budou umělci střídat a vše vyústí v hudební happening

Filištín

16 00 koncert Optimystik
17 30 Janovec a Čilimník / blues-rock Ronov nad Doubravou
19 00 The Strýc / bluesrocková poezie každodennosti
20 30 Maryšky / folklorfúze z Křivoklátska
22 00 Ježek v deci / zpěv, piano, kontrabas, cajon
23 00 jam session

Vinotéka ve Fortenské

16 30 Dvajaja / folkové duo Jana a Pavel Šimkovi
18 00 – 21 00 country večer s Romanem Dostálem a spol.
21 30 chrudimská kapela Sešli se

Baringotka na Balustrádě

10 00 – 19 00 aktivity pro děti
10 00 O Sněhurce a sedmi trpaslících / Divadlo KK
19 00 Školní výlet / minimalistický festivalový evergreen Václava Bartoše
20 30 Two4you / akustické hudební duo

Afterparty v Modré hvězdě

Hospoda otevřena od 23 00 do rána

Čas

Červen 30(neděle) 10:00dopoledne - 11:00odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

zdarma

Get Directions