Perníkajda / Divadlo Brambůrky, Most (5+)

Perníkajda / Divadlo Brambůrky, Most (5+)

ne30červen15:00ne15:4015:00 - 15:40(GMT+02:00) Perníkajda / Divadlo Brambůrky, Most (5+)Perníkajda je pohádka o tom, co se stane, když se parta kamarádů vydá na čundr.Velká scéna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, Chrudim

Detail události

30. 6. / 15.00 (A, B, C)
Divadlo Karla Pippicha
40 minut / od 5 let

Autor: Divadlo Brambůrky, Němcová, Grimmové, Hrubín a život
Režie: kolektiv
Loutky: obchod outdoor, obchod Tesco
Druh loutek: předměty
Hrají: Barbora Gréeová, Leona Houdková, Pavel Skála, Lucie Trilčová

O inscenaci
Byl jednou jeden les. V lese chaloupka, stan, ohniště, kotlík, sekyrka, dřevorubec, tatranky, Jeníček, krosna, Mařenka, salám, další chaloupka plná dobrot a taky kytara. A co se stalo potom? Byla jedna dlouhá cesta, po které šli tři lidé. A jak tak šli, tak si zpívali a hráli a povídali, až potkali Jeníčka, Mařenku i Perníkovou chaloupku… Perníkajda je pohádka o tom, co se stane, když se parta kamarádů vydá na čundr. O tom, co se stane, když se z lovečáku stane tatínek, Jeníček doslova drobí kam se jen podívá, Mařenka má proříznutou pusu, macecha si ráda zahraje u táboráku a všichni mají hlad.

O souboru
Byla druhá karanténa. Tak Pavel napsal Báře, Bára Lejče, Lejča Aničce a Anička Lůce. Sešli jsme se a zacvičili si. Pak jsme povolali Janču. Od té doby jsme si dali s inscenací Cvičme v rytme do těla na Šrámkově Písku, Jiráskově Hronově, v Sokolově, v Liberci, v Praze na DAMU, v Činoherním klubu a zaběhali jsme si i v rumunském Banátu nebo slovenském Martinu. Po cvičení jsme se rozhodli pro klidnější inscenaci plnou dobrot a pustili jsme se do Hrnečkové Karkulky. S Hrnečkovou Karkulkou jsme navštívili spoustu škol i školek a taky divadelní festivaly a přehlídky nejen pro dětské diváky. Naší jedinečnou bábovku, která díky každému představení vzniká, už ochutnali diváci na Divadelním Pikniku ve Volyni, na Loutkářské Chrudimi, v Liberci, v rumunském Banátu, v Lanškrouně, v Plzni, v Kralupech nad Vltavou, v Praze, na Popelce v Rakovníku a dalších a dalších městech. Naší novou pohádku Perníkajdu tohle všechno snad teprve čeká. Rádi hrajeme, kde se dá, rádi pracujeme s jídlem, jak se dá, rádi překračujeme naše vlastní hranice.

Kontakt: www.divadlo-bramburky.cz

Čas

Červen 30(neděle) 3:00odpoledne - 3:40odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

90 Kč

Get Directions