Pan Kašpar a jeho povedená rodinka / Divadlo Alfa, Plzeň / 6+

Pan Kašpar a jeho povedená rodinka / Divadlo Alfa, Plzeň / 6+

ne02červenec14:00ne14:4014:00 - 14:40(GMT+02:00) Pan Kašpar a jeho povedená rodinka / Divadlo Alfa, Plzeň / 6+Kašpar a jeho Kalupinka mají dětátko! Tak to bude náramná taškařice…Šapitó za Divadlem Karla Pippicha, Park Republiky, 537 01 Chrudim II

Detail události

2.7. / neděle od 14.00 a 17.00
Šapitó za Divadlem Karla Pippicha
40 minut / od 6 let

Autor: Blanka Josephová-Luňáková
Režie: Blanka Josephová Luňáková, Petr Borovský
Výprava: Ivan Nesveda
Hudba: Michal Vaniš
Hrají: Blanka Josephová – Luňáková, Martina Hartmannová, Tomáš Jereš, Jakub Hora

O inscenaci
Původní tradiční české maňáskové divadlo, které si neklade za cíl vychovávat, ale pobavit a rozesmát – s minimem textu a s maximem akcí.  Je to vykuk tenhle Kašpar. Nechová se vždycky, jak se patří, ale v jádru má dobré srdce a jeho hlavním úkolem je bavit lidi, rozesmát je. A taky tak trochu bojovat s omezeností a hloupostí různých „Škrholů“! Neboť jak praví klasik: „Nad lidskou hloupostí nelze nikdy zvítězit, ale nikdy se s ní nesmí přestat bojovat.“ Takovému druhu divadla říkáme maňásková groteska – nebo taky pěkně postaru „rakvičkárna“. Proč „rakvičkárna“?

O souboru
Divadlo ALFA dlouhodobě patří k významným kulturním institucím města Plzně a plní nezastupitelnou úlohu v procesu kulturní a estetické výchovy především mladé generace (od předškolního věku po střední i vysoké školy, mladé dospělé publikum), jíž nabídkou své kulturní služby poskytuje zajímavou alternativu k převažující „mělké“ mediální či hospodské kultuře. Je reprezentantem soudobé kulturní vyspělosti města Plzně, Plzeňského kraje a potažmo celé České republiky v návaznosti na unikátní dědictví minulosti. Velmi často reprezentuje českou divadelní kulturu v zahraničí.

Kontakt: http://www.divadloalfa.cz

Čas

Červenec 2(neděle) 2:00odpoledne - 2:40odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

100 Kč