O Zlatovlásce / Divadlo Víti Marčíka, Drahotěšice / 3+

O Zlatovlásce / Divadlo Víti Marčíka, Drahotěšice / 3+

pon03červenec13:00pon13:5013:00 - 13:50(GMT+02:00) O Zlatovlásce / Divadlo Víti Marčíka, Drahotěšice / 3+Klasická pohádka, která se svým stvořitelem procestovala mnoho festivalů.Šapitó za Divadlem Karla Pippicha, Park Republiky, 537 01 Chrudim II

Detail události

3.7. / pondělí od 13.00
Šapitó za Divadlem Karla Pippicha
50 minut / od 3 let

Scénář a režie: Vítězslav Marčík
Výprava a loutky: Jan Růžička a Pavel Krejčí
Účinkuje: Vítězslav Marčík a koník Zdeněk
Hrací strojky: z dědictvní po dědečkovi Jaroslavu Juříčkovi

O inscenaci
Tato hra spatřila světlo světa v květnu 1999 a její uvedení na tuzemské přehlídce Přelet nad loutkářským hnízdem (na podzim téhož roku) znamenalo, s jistou nadsázkou, průlom v tatínkově kariéře, když mu otevřelo dveře na přední evropské festivaly. Kromě ceny Erik za nejlepší inscenaci roku 99 si z tohoto festivalu odvezl i pozvání na největší mezinárodní přehlídku loutkového divadla v Charleville-Mézieres. Na této „divadelní tržnici“ zaujala Zlatovláska svou hravostí a přímočarou komunikací s divákem ředitele další z významných evropských mezinárodních přehlídek, Julia Michela, a tak se Jiřík s houpacím koníkem, magnetickou mouchou, drakem Fénixem a zlatovlasou pannou dostal z hosínského smetiště až do španělské Segovie (v květnu 2001) a o rok později dokonce až na Mallorcu (Publikum, s duší dětsky hravou a otevřenou tatínkovu bláznovství, získalo si Jiříkovy sympatie a on se rozhodl naučit se jazyku jejich rodnému).

O souboru
Jsme rodinné divadlo žijící na statku v Drahotěšicích, s poštou a policejní stanicí v Hluboké nad Vltavou. A i když často hraji a jsem na jevišti sám, tak bych bez své ženy, dětí a teď i zetě, vnoučat, snach a babiček, jedna s námi bydlí a občas i hraje, i bez táty a tchána (oba jsou už mrtví), ale i našich přátel a známých, hrát prostě nemohl.
Nejsem vyučený herec ani loutkoherec, ani scénograf či muzikant a už vůbec ne umělec – to slovo mě dost uráží.
Prý jsem „zjev z Jižních Čech“. To se mi líbí, i když jsem Moravák.
Asi jsem vypravěč, který často lže. Ale lžu kvůli Vám, protože kdybych mluvil pravdu, tak mi nevěříte.
Ale popravdě, a to vážně nelžu, bych si nejvíc přál být „komediant Boží“. Komediant Boha, který nemá tvář ani jméno, a o kterém dohromady nic nevím, jen to, že nás všechny neskutečně miluje.

Kontakt: https://www.vitamarcik.cz/

Čas

Červenec 3(pondělí) 1:00odpoledne - 1:50odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

100 Kč

Get Directions