O zlaté rybce / Divadlo ALFA, Plzeň / 4+

O zlaté rybce / Divadlo ALFA, Plzeň / 4+

so01červenec16:00so16:4016:00 - 16:40(GMT+02:00) O zlaté rybce / Divadlo ALFA, Plzeň / 4+Kdo chce víc, víc a víc, nemá nakonec nic! Klasická pohádka pro nejmenší děti o zlaté rybě, která mluví a plní přání.Velká scéna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, Chrudim

Detail události

1.7. / sobota od 16.00
Divadlo Karla Pippicha
40 minut / od 4 let

Text: Petra Kosová na motivy lidové pohádky
Režie: Tomsa Legierski
Výprava: Bára Hubená
Dramaturgie: Petra Kosová
Hudba: Petr Vydarený
Text písní: Blanka Josephová Luňáková
Hrají: Kristýna Franková, Martin Sádlo Bartůšek, Aleš Kolovrat

O inscenaci
Klasickou pohádku pro nejmenší děti o zlaté rybě, která mluví a plní přání, ohledávají tvůrci ze všech světových stran – zkoumají mnoho verzí v nejrůznějších kulturách. Do Čech se pohádka pravděpodobně dostala díky básni Alexandra Sergejeviče Puškina Pohádka o rybáři a rybě (1833). Svoji verzi této ruské pohádky mají i slavní bratři Grimmové, v ní navíc babku ponoukají Nepokoj s Nespokojeností. Nejznámější je v tuzemsku asi verze Jana Wericha, která má název O rybáři a jeho ženě (1960). Rybář s rybářkou v ní žijí v láhvi od octa. Vznikla dokonce i jednoduchá animovaná verze této pohádky, kterou vypráví sám autor. Tvůrci a herci z Alfy se nechávají inspirovat různými verzemi a také tím, jak pohádku vnímali jako děti, a co jim v pohádce chybělo. To hlavní ale zůstává. Babka je nenasytná, chce víc a víc, a s jídlem roste chuť mít čím dál větší moc.

O souboru
Divadlo ALFA dlouhodobě patří k významným kulturním institucím města Plzně a plní nezastupitelnou úlohu v procesu kulturní a estetické výchovy především mladé generace (od předškolního věku po střední i vysoké školy, mladé dospělé publikum), jíž nabídkou své kulturní služby poskytuje zajímavou alternativu k převažující „mělké“ mediální či hospodské kultuře. Je reprezentantem soudobé kulturní vyspělosti města Plzně, Plzeňského kraje a potažmo celé České republiky v návaznosti na unikátní dědictví minulosti. Velmi často reprezentuje českou divadelní kulturu v zahraničí.

Kontakt: http://www.divadloalfa.cz

Více

Čas

Červenec 1(sobota) 4:00odpoledne - 4:40odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

120 Kč

Get Directions