O kocouru, kohoutu a kose / Říše loutek, Praha (3+)

O kocouru, kohoutu a kose / Říše loutek, Praha (3+)

ne30červen18:00ne18:5018:00 - 18:50(GMT+02:00) O kocouru, kohoutu a kose / Říše loutek, Praha (3+)Pohádka podle Boženy Němcové s písničkami a ponaučením.Velká scéna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, Chrudim

Detail události

30. 6. / 18.00 (A, B, C)
Divadlo Karla Pippicha
50 minut / od 3 let

Autor: Božena Němcová
Dramatizace: Zita Morávková
Režie: Zita Morávková
Scénografie: Petra Jůzová
Loutky: Petra Jůzová
Druh loutek: maňásci
Hrají: vodí a mluví členové souboru Říše loutek

O inscenaci
Divadelní hra „O kocouru, kohoutu a kose“ vznikla na motivy stejnojmenné pohádky Boženy Němcové. Jde o maňáskovou lidovou pohádku s písničkami a ponaučením, že když přiložíš ruku k dílu, lépe se ti povede. Tři bratři zdědí dary – kocoura, kohouta a kosu – a protože jsou chudí, vydají se se svými dary do světa udělat štěstí. Každý z bratrů navštíví jedno království, kde jsou lidé naštěstí stále ještě hloupí, a tak se jim podaří dary výhodně prodat. Až napotřetí si ale uvědomí, že s penězi se musí zacházet chytře.

O souboru
Loutkové amatérské divadlo Říše loutek bylo založeno akad. soch. Vojtou Suchardou v roce 1920. Prvním působištěm byla škola v Korunovační ulici v Praze 7. V roce 1928 se soubor přestěhoval do nových prostor, vybudovaných jako součást nové budovy Městské knihovny v Praze. Zde byla také 20. května 1929 založena mezinárodní loutkářská unie UNIMA. V tomto prostoru působí soubor bez přestávky dodnes.

Kontakt: www.riseloutek.cz

Čas

Červen 30(neděle) 6:00odpoledne - 6:50odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

90 Kč

Get Directions