Medař / FRAS (dříve Československé klacky), Praha / 10+

Medař / FRAS (dříve Československé klacky), Praha / 10+

ne03červenec17:00ne17:4017:00 - 17:40(GMT+02:00) Medař / FRAS (dříve Československé klacky), Praha / 10+Příběh nepálského chlapce Joshiho v netradičním loutkovém představení pro děti i dospělé.Klubovna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, 537 01 Chrudim

Detail události

Joshi nikdy nemusel daleko od vesnice. Jeho život byl tak šťastný, jak jen může život starého nepálského mládence být. Pak ale Joshiho sestra onemocněla. Teď ho čeká nelehký úkol: dojít až na vršky hor a donést odtud pro sestru lék. Je to však nebezpečná cesta, ze které se nemusí vrátit živý.

Autorka a režisérka: Johana Bártová
Hrají: Jakub Šulík, Matěj Šumbera, Johana Bártová (zvuk)

O souboru
FRAS (dříve Československé klacky) patří mezi mladé, ale již volně se etablující uskupení talentovaných umělců a umělkyň. Jádro tvoří trojice Johana Bártová, Jakub Šulík a Matěji Šumbera. Jedná se o absolventy bakalářského programu KALD DAMU pod vedením Lukáše Jiřičky, Roberta Smolíka, Tomáše Procházky a Branislava Mazúcha. V současné chvíli všichni členové souboru pokračují v navazujícím magisterském studiu též na KALD DAMU. Skupina tvoří od roku 2019.

Nová síť již v předchozích předchozích letech podpořila jejich inscenaci Nejmenší ze Sámů, která měla úspěch nejen na festivalu Malá inventura v Praze, ale i během řady uvedení v rámci sítě regionálních partnerů Nové sítě. Projekty Medař a Za dveřmi přihlášené do letošní výzvy, patřili bezesporu k tomu nejlepšímu, co můžeme na mladé loutkové scéně v ČR vidět.

Toto představení je v roce 2022 podpořeno Novou sítí v rámci programu Nová krev na scéně.

Kontakt: https://www.novasit.cz/

Čas

Červenec 3(neděle) 5:00odpoledne - 5:40odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

100