Kosmokopce / Fras, Praha (8+)

Kosmokopce / Fras, Praha (8+)

st03červenec21:30st22:1021:30 - 22:10(GMT+02:00) Kosmokopce / Fras, Praha (8+) Autorský příběh inspirovaný reálnou událostí z jednoho Islandského ledovce.Vinárna Muzeum, Široká 85, Chrudim

Detail události

3. 7. / středa v 19.00, 21.30
Vinárna Muzeum
40 minut / od 8 let

Režie: Johana Bártová
Hudba: Jakub Šulík & Emily Kennedy
Food design: Pola Sutryk
Hrají: Ema Lovecká

5. listopadu 1993 vystoupilo přes 500 lidí na islandský ledovec Snæfellsjökull. Tito lidé věřili tomu, že na ledovec přistanou mimozemšťané. Večer se postupně přehoupnul v noc a lidé se začali zklamaně vracet domů. Jediný, kdo zůstal, byl Örlygur. Rozhodl se zasvětit život hledání nové mimozemské entity. Otázkou však zůstává, zda na naši planetu chtějí přijít nebo z ní odejít. Inscenace otevírá téma environmentální problematiky, a především představuje téma globálního oteplování ze zcela nového úhlu.
Inscenace kombinuje loutkové divadlo s projekcí a videomappingem. Autorský příběh je inspirovaných reálnou událostí z jednoho Islandského ledovce. Loutky jsou vyrobeny z jedlého veganského materiálu.

O souboru
Divadelní skupina FRAS působí od začátku roku 2019. Zakládajícími členy jsou Johana Bártová, Jakub Šulík a Matěj Šumbera. První inscenace vznikly v rámci jejich studia na KALD DAMU. FRAS se dlouhodobě orientuje na loutkové a objektové divadlo. Zkoumá experimentální možnosti tohoto divadelního odvětví. Primárním cílem je zkoumání unikátního divadelního jazyka, který obsahuje prvky z dalších uměleckých odvětví jako jsou například film či počítačové hry. 

Kontakt: https://www.frasfras.com/

Čas

Červenec 3(středa) 9:30odpoledne - 10:10odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

200 Kč

Get Directions