„Kohlhaas“ – podle Heinricha von Kleista / Lachende Bestien, Praha / 15+

„Kohlhaas“ – podle Heinricha von Kleista / Lachende Bestien, Praha / 15+

01červenec22:3023:3022:30 - 23:30(GMT+02:00) „Kohlhaas“ – podle Heinricha von Kleista / Lachende Bestien, Praha / 15+Ekoteroristická inscenace, ale jenom jako, podle novely Heinricha von Kleista vypráví příběh muže, kterému se stane křivda.Jeviště Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, 537 01 Chrudim

Detail události

Novela Heinricha von Kleista vypráví příběh muže, kterému se stane křivda. V honbě za nápravou zákonnými prostředky dojde na chvíli, kdy legální prostředky nestačí. Michael Kohlhaas v boji za spravedlnost překračuje zákon, používá násilí. Lachende Bestien překračují interpretaci a pouští se do autorského komentáře. Inscenace není studie o tom, kdy se z člověka stává terorista. Nebo partyzán. Nebo revolucionář. Ale mohla by být.

Na jevišti se objeví koně – ale jenom jako
Na jevišti se vyzývá k násilí – ale jenom jako
Na jevišti se překročí zákon – ale jenom jako?

Koncept a režie: Hába, Spišák
Hudba: Čížek
Scénografie: Černá
Hrají: Čížek, Hába Zmrzlá, Hába, Spišák
Dramaturgická spolupráce: Švecová

O souboru
Lachende Bestien v Kohlhaasovi navazují na svou linii autorského divadla, které demonstruje, zcizuje a kazí jasné hrany mezi osobním a politickým, mezi alternativním a činoherním divadlem. Staví na principech brechtovského divadla dnes, s textem předlohy hraje interpretační hru a divadlo samotné je materiál.

Kontakt:  https://www.lachendebestien.eu/

Více

Čas

(Pátek) 22:30 - 23:30(GMT+02:00)

Cena:

100

Get Directions