„Kohlhaas“ – podle Heinricha von Kleista / Lachende Bestien, Praha / 15+

„Kohlhaas“ – podle Heinricha von Kleista / Lachende Bestien, Praha / 15+

01červenec22:3023:30„Kohlhaas“ – podle Heinricha von Kleista / Lachende Bestien, Praha / 15+Ekoteroristická inscenace, ale jenom jako, podle novely Heinricha von Kleista vypráví příběh muže, kterému se stane křivda.22:30 - 23:30 Čs. partyzánů 6, 537 01 ChrudimTyp událostiDivadloTyp programuOpen program

Detail události

Novela Heinricha von Kleista vypráví příběh muže, kterému se stane křivda. V honbě za nápravou zákonnými prostředky dojde na chvíli, kdy legální prostředky nestačí. Michael Kohlhaas v boji za spravedlnost překračuje zákon, používá násilí. Lachende Bestien překračují interpretaci a pouští se do autorského komentáře. Inscenace není studie o tom, kdy se z člověka stává terorista. Nebo partyzán. Nebo revolucionář. Ale mohla by být.

Na jevišti se objeví koně – ale jenom jako
Na jevišti se vyzývá k násilí – ale jenom jako
Na jevišti se překročí zákon – ale jenom jako?

Koncept a režie: Hába, Spišák
Hudba: Čížek
Scénografie: Černá
Hrají: Čížek, Hába Zmrzlá, Hába, Spišák
Dramaturgická spolupráce: Švecová

O souboru
Lachende Bestien v Kohlhaasovi navazují na svou linii autorského divadla, které demonstruje, zcizuje a kazí jasné hrany mezi osobním a politickým, mezi alternativním a činoherním divadlem. Staví na principech brechtovského divadla dnes, s textem předlohy hraje interpretační hru a divadlo samotné je materiál.

Kontakt:  https://www.lachendebestien.eu/

Více

Čas

(Pátek) 22:30 - 23:30

Cena:

100