Kašpárek domek staví / Divadelní spolek LokVar, Praha / 3+

Kašpárek domek staví / Divadelní spolek LokVar, Praha / 3+

ne04červenec17:00ne17:5017:00 - 17:50(GMT+02:00) Kašpárek domek staví / Divadelní spolek LokVar, Praha / 3+Dvě loutkové pohádky o Kašpárkovi, touze po domově, jednom domečku a jednom paloučku.Šapitó za Divadlem Karla Pippicha, Park Republiky, 537 01 Chrudim II

Detail události

15.00, 17.00
Šapitó za Divadlem Karla Pippicha
50 minut
3+

Dvě loutkové pohádky o Kašpárkovi, touze po domově, jednom domečku a jednom paloučku.
Co vše se může stát, když se Kašpárek rozhodne usadit a Čertovi se Smrťolou to moc nevoní. Padne kosa na kámen?
Hraje se s písničkami v bohaté výpravě, každá pohádka jiným typem loutek.
První pohádka Jiřího Jaroše se hraje dřevěnými maňásky za klasickým jarmarečním paravanem. Kašpárek se hodlá usadit a na paloučku si postavit domeček. Čert se mu to snaží zhatit, ale ani s pomocí kolegyně Smrťoly se mu to nepovede.
Pak se scéna jako kouzlem změní a vidíme marionety v druhé pohádce od Martina Matejky, která je pokračováním té první. Kašpárek očekává narození prvního potomka a návrat své ženy Kalupinky z porodnice s potomkem. Ale naši staří známí Čert se Smrťolou se mu chtějí pomstit. A hle, Kašpárek již věší prádlo… a nakonec… možná zazpívá i Slavík.

Autoři: Jiří Jaroš a Martin Matejka
Režie: Peter Varga
Loutky: Bára Hubená
Hudba: Michal Potoček
Hrají: Peter Varga a Martin Veliký

O souboru:
Jsme spolužáci z KALD DAMU a dlouholetí spoluhráči nejdříve z Dejvického divadla, poté z Divadla v Dlouhé, nyní na volné noze. Po letech převážně činoherního divadla se nám zastesklo po loutkách, a tak jsme v roce 2002, kdy naše domovská scéna byla pod vodou, založili LokVar. Zakládajícími členy jsou Ivana LOKajová a Peter VARga, postupně jsme se rozrostli o Martina Velikého, Markétu Pellarovou a Pavla Tesaře. Stálý tým tvoří režiséři A. Goldflam, M. Homolová, autor hudby M. Potoček a hlavně naše dvorní výtvarnice, autorka všech výprav Bára Hubená. Věnujeme se divadlu pro děti, od těch nejmenších až po ty dospělé.

Čas

Červenec 4(neděle) 5:00odpoledne - 5:50odpoledne(GMT+02:00)

Get Directions

Zdravotní pokyny pro tuto událost

Vyžadován respirátor