Kabinet zázraků neboli Orbis pictus / Naivní divadlo, Liberec / 5+

Kabinet zázraků neboli Orbis pictus / Naivní divadlo, Liberec / 5+

pon05červenec15:00pon15:4515:00 - 15:45(GMT+02:00) Kabinet zázraků neboli Orbis pictus / Naivní divadlo, Liberec / 5+Inscenace, která se inspiruje ve světově proslulé učebnici Jana Ámose Komenského Orbis pictus, je vlastně jakýmsi „divadelním úvodem“ do fungování planety Země. Jeviště Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, 537 01 Chrudim

Detail události

13.00, 15.00
Jeviště Divadla Karla Pippicha
45 minut
5+
Inscenace, která se inspiruje ve světově proslulé učebnici Jana Ámose Komenského Orbis pictus, je vlastně jakýmsi „divadelním úvodem“ do fungování planety Země. Přichystal ho tvůrčí tým kmenové režisérky Naivního divadla, Michaely Homolové (v NDL například O beránkovi, který spadl z nebe). Podtitul inscenace by klidně mohl znít „Zeměkoule v kostce“, nebo přesněji – ve skříni: po vzoru starobylých kabinetů kuriozit herci z jednotlivých poliček tajemného kabinetu vytahují méně či více známé artefakty, které rozžívají pomocí těch nejstarších i nejtradičnějších loutkářských triků. Těmito divadelními zázraky a kouzly postupně dětské diváky seznámí s největšími zázraky v životě kolem nás. Pro někoho je to příroda, pro jiného člověk samotný, leckdo zůstává v úžasu stát zase z objevů a vynálezů, které má člověk za dobu své existence na svědomí. Tím největším zázrakem je však planeta Země jako celek a její fungování ve vesmíru.

Koncepce: Hza Bažant, Michaela Homolová, Filip Homola, Vít Peřina
Režie: Michaela Homolová
Dramaturgie: Vít Peřina
Výprava: Hza Bažant
Hudba: Filip Homola
Hrají: Diana Čičmanová, Bára Purmová, Filip Homola, Adam Kubišta, Petr Štěpánek

O souboru:
Naivní divadlo Liberec vzniklo v roce 1949 coby jedno z prvních profesionálních českých loutkových divadel. Patří ke špičce současného loutkového divadla a hraje především pro děti a mládež. Každé dva roky je organizátorem mezinárodního festivalu Mateřinka, zaměřeného na loutkové inscenace pro děti předškolního věku. Naivní divadlo programově klade důraz na původní autorskou tvorbu a především se vytrvale snaží o produkci inscenací loutkových, bez ohledu na to, zda se pod pojmem loutka skrývá figurativní, objektové či jakkoliv jinak výtvarné divadlo.

Čas

Červenec 5(pondělí) 3:00odpoledne - 3:45odpoledne(GMT+02:00)

Get Directions

Zdravotní pokyny pro tuto událost

Vyžadován respirátor