Jánošík (ztráty a nálezy) / Divadlo Concordia, Banská Štiavnica, Slovensko (10+)

Jánošík (ztráty a nálezy) / Divadlo Concordia, Banská Štiavnica, Slovensko (10+)

st03červenec20:00st21:3020:00 - 21:30(GMT+02:00) Jánošík (ztráty a nálezy) / Divadlo Concordia, Banská Štiavnica, Slovensko (10+)Nejznámější zbojník ze všech zbojníků, kterému bylo přisuzované nespočetné množství znaků superhrdinů.Divadelní scéna MED, Široká 85. 53701 Chrudim

Detail události

3. 7. / středa ve 20.00
Scéna MED
90 minut / od 10 let

Režie: Andrej Šoltés
Dramaturgická a hudební spolupráce: Veronika Hajdučíková
Scénář: Andrej Šoltés, Daša Krištofovičová
Loutky: Jana Pogorielová – Dušová, Anton Duša
Scénografie: Zuzana Dobrovičová
Hrají: Ľudmila Klimková, Peter Kamenský, Erik Sombathy

Nejznámější zbojník ze všech zbojníků, kterému bylo přisuzované nespočetné množství znaků superhrdinů. Když rukou zvedal střechu, jeho hbité nohy tancovali odzemek. Ke konfrontaci mezi historickými fakty a vybájenou mýtickou postavou přichází v naší inscenaci při střetnutí třech postav ve fiktivním muzeu. Vševědoucí paní Elenka – návštevnice. Jemně podrážděný průvodce Anton, který se už vidí na cestě domů. Strážce bezpečnosti Jožko, který se chodí zašívat do skladu, kde se léta hromadí nánosy už nepotřebných věcí. Sem chodí Jožko snít svůj chlapecký sen o Jánošíkovi, který se při nečekaném setkání s paní Elenkou a nevrlým kolegou Antonem změní na realitu – to, když kouzlo divadla všechny přemůže a oni sehrají příběh, který všichni známe. Naše verze příběhu o Jánošíkovi je vyprávěná současným jazykem, zorientovaný divák v něm najde mnoho odkazů na politické a společenské kauzy ze současnosti, jejichž atributy jsou neměnné a také je můžeme nacházet i v mnohem vzdálenějších dějinách Slovenska.

O souboru
Divadlo Concordia vzniklo jako nezávislé loutkové divadlo se sídlem v Banské Štiavnici. Od roku 2015 sdružuje profesionální umělce nejen v oblasti divadla, ale i v dalších uměleckých směrech jako je hudba, literatura, audiovizuální nebo vizuální umění. Jeho aktivita je zaměřena na loutkovou tvorbu pro děti i dospělé, ale také na autorské činoherní produkce komorních inscenací.

Kontakt: www.concordia.sk

Čas

Červenec 3(středa) 8:00odpoledne - 9:30odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

150 Kč

Get Directions