Horror vacui / Naivní divadlo, Liberec (13+)

Horror vacui / Naivní divadlo, Liberec (13+)

út02červenec20:00út20:4520:00 - 20:45(GMT+02:00) Horror vacui / Naivní divadlo, Liberec (13+)Inscenace pro mládež a dospělé publikum se volně inspiruje motivy ze života Josefa Váchala.Jeviště Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, 537 01 Chrudim

Detail události

2. 7. / úterý ve 20.00
Jeviště Divadla Karla Pippicha
45 minut / od 13 let

Koncepce: Filip Homola, Robert Smolík
Režie: Filip Homola
Výprava: Robert Smolík
Hudba: Filip Homola
Dramaturgická spolupráce: Vít Peřina
Hrají: Markéta Sýkorová, Marek Sýkora, Petr Štěpánek, Jakub Müller, Petr Jelínek

Inscenace pro mládež a dospělé publikum se volně inspiruje motivy ze života Josefa Váchala v jeho dobrovolném exilu ve Studeňanech na Jičínsku, z jeho dopisů-románů jím adresovaných Josefu Hodkovi, Jakubu Demlovi a dalším. A v neposlední řadě ve Váchalově knize „Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel“.
Imaginativní inscenace chce studentům středních škol i dospělým divákům poskytnout vhled do života a tvorby jedné z našich největších uměleckých osobností 20. století – grafika, malíře, řezbáře, spisovatele a filozofa, Josefa Váchala (1884-1969).

O souboru:
Naivní divadlo Liberec vzniklo v roce 1949 coby jedno z prvních profesionálních českých loutkových divadel. Patří ke špičce současného loutkového divadla a hraje především pro děti a mládež. Každé dva roky je organizátorem mezinárodního festivalu Mateřinka, zaměřeného na loutkové inscenace pro děti předškolního věku. Naivní divadlo programově klade důraz na původní autorskou tvorbu, a především se vytrvale snaží o produkci inscenací loutkových, bez ohledu na to, zda se pod pojmem loutka skrývá figurativní, objektové či jakkoliv jinak výtvarné divadlo.

Kontakt: https://www.naivnidivadlo.cz/

Čas

Červenec 2(úterý) 8:00odpoledne - 8:45odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

150 Kč

Get Directions