HIC SUNT DRACONES / Divadlo Continuo / 8+

HIC SUNT DRACONES / Divadlo Continuo / 8+

so03červenec17:00so18:0017:00 - 18:00(GMT+02:00) HIC SUNT DRACONES / Divadlo Continuo / 8+Vizuální báseň s prvky magické obrazivosti, absurdity a grotesknosti. Inscenace spojující fyzické, loutkové a výtvarné divadlo.Velká scéna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, Chrudim

Detail události

17.00 (A, B, C)
Divadlo Karla Pippicha
60 minut
8+

Vizuální báseň s prvky magické obrazivosti, absurdity a grotesknosti.
Inscenace spojující fyzické, loutkové a výtvarné divadlo.

Kam se podějí všechny naše myšlenky a vzpomínky, když večer zavřeme víčka? Když se vše, přes den nemyslitelné, zhmotní, ožije a z našeho těla se stane jen materiál? A co se stane, když ráno opustíme pokoj a necháme tam zavřené všechny svoje sny, obavy a tajné tužby, se kterými jsme strávili noc?
Prý nemáme jen jedno já, máme jich víc. V běžném životě se tato naše já vzájemně omezují, abychom mohli fungovat v každodenních situacích. Co se však stane, když se tato já osvobodí od ostatních a stanou se autonomní?
Místa a krajiny, kde se toto vše může stát, leží v neznámé zemi (terra incognita). Dávní kartografové věřili, že na neznámých územích v odlehlých koutech světa, žijí fantastické obludy, draci a leviatani. V inscenaci Hic Sunt Dracones vznikají z částí lidského těla, objektů a materiálu neznámé krajiny, nepoznané bytosti, nemyslitelné situace a nepředstavitelné příběhy. Není to však výprava do dalekých krajů, do fantaskního světa krajiny utopie, ale cesta do našich vlastních myslí a skrytých zákoutí naší duše.

Koncept a režie: Pavel Štourač
Výtvarný koncept, scénografie: Helena Štouračová a Pavel Štourač
Hudba: Jakub Štourač
Light-design: Tomáš Morávek
Účinkují: Sara Bocchini, Nicole Nigro, Kateřina Šobáňová a Natália Vaňová

O souboru:
Divadlo Continuo je mezinárodní nezávislá divadelní skupina vedená režisérem a uměleckým vedoucím Pavlem Štouračem, která od roku 1995 trvale sídlí a tvoří v malé vesnici Malovice, v prostorách bývalé zemědělské usedlosti pojmenované Švestkový Dvůr.
Za svoji dvacetiletou existenci vytvořilo Divadlo Continuo řadu inscenací a divadelních projektů, v nichž je zřejmá vývojová cesta od loutkových počátků, přes inspiraci pouličním divadlem a cirkusovým uměním až po poetiku, kterou divadelní kritika nazývá „novou středoevropskou snovou obrazivostí“. Inscenace Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Pohyb, hudba, fyzické herectví, tanec, cirkusové techniky, živá muzika, stejně jako výrazná výtvarná stylizace – to vše vytváří nezaměnitelnou poetiku jednotlivých inscenací.

Více

Čas

(Sobota) 17:00 - 18:00(GMT+02:00)

Get Directions

Zdravotní pokyny pro tuto událost

Vyžadován respirátor