Expedice: Má láska! / Divadlo DRAK, Hradec Králové / 9+

Expedice: Má láska! / Divadlo DRAK, Hradec Králové / 9+

út05červenec18:00út18:5018:00 - 18:50(GMT+02:00) Expedice: Má láska! / Divadlo DRAK, Hradec Králové / 9+Vydává se po stopách tříčlenné pionýrské expedice inženýra Andréého z roku 1897, která se neúspěšně pokusila dobýt severní pól s pomocí vodíkového balónu.Velká scéna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, Chrudim

Detail události

Bílý ostrov září. Ztracený uprostřed ledového oceánu vydává světlo, přestože to nikdo nevidí. Právě teď, když sedím ve Stockholmu a píšu tyto řádky, obklopuje Bílý ostrov záře. Nikdo to nevidí. Ale ostrov září dál.
Inscenace vychází z knihy Expedice: Můj milostný příběh švédské autorky Bey Uusmy. Vydává se po stopách tříčlenné pionýrské expedice inženýra Andréého z roku 1897, která se neúspěšně pokusila dobýt severní pól s pomocí horkovzdušného balónu. Tento dobrodružný příběh se dočkal řady zpracování včetně toho filmového ve snímku Let Orla, který byl nominovaný na Oscara. Na českých jevištích se však objevuje vůbec poprvé. Skrývá v sobě romantického ducha objevování a objevitelství, tragiku lidských osudů, které se předčasně završily kdesi v polární pustině, nenaplněnou osudovou lásku i řadu úsměvných, groteskních momentů souvisejících se samotným záměrem expedice. Vždyť koho by napadlo chtít dosáhnout severního pólu zrovna v balonu? Tvůrcům inscenace se tragikomická povaha příběhu stala inspirací pro vznik konceptu založeného na výrazné vizualitě kombinující prvky klauniády s obrazivostí loutkového a objektového divadla, který společně s dominantní hudební kompozicí slibuje sugestivní divadelní zážitek.

Námět: Bea Uusma
Scénář a režie: Filip Homola
Scénografie: Robert Smolík
Hudba: Kora et le Mechanix
Dramaturgie: Barbora Pokorná, Tomáš Jarkovský
Překlad předlohy: Helena Stiessová

Hrají: Barbara Jarkovská Humel, Šimon Dohnálek, Luděk Smadiš, Milan Žďárský

O souboru
Divadlo DRAK bylo založeno v roce 1958 a záhy se stalo nejen oblíbeným loutkovým divadlem, ale také spolutvůrcem rozvoje celého českého a posléze světového loutkářství. Mnohé jeho inscenace přinesly neotřelé a často objevné postupy, za které získalo mnoho cen doma i v zahraničí. Jeho působnost tedy sahá daleko za hranice regionu a značka Divadla DRAK má mezinárodní renomé. Divadlo hraje svá představení pro nejširší věkovou adresu. Vedle toho rozvíjí také velkou šíři dalších tvůrčích aktivit, které z něj činí otevřenou a moderní kulturní instituci.

Kontakt: https://draktheatre.cz/

Více

Čas

(úterý) 18:00 - 18:50(GMT+02:00)

Cena:

60

Get Directions