Esej o světle / Musaši Entertainment Company, Praha (12+)

Esej o světle / Musaši Entertainment Company, Praha (12+)

so29červen23:15so23:5523:15 - 23:55(GMT+02:00) Esej o světle / Musaši Entertainment Company, Praha (12+)Vinárna Muzeum, Široká 85, Chrudim

Detail události

29. 6. / sobota v 23.15
Vinárna Muzeum
40 minut / od 12 let

Tvůrčí tým: Adam Páník, Tereza Havlová, Matěj Šumbera, Veronika Traburová, Františka Jesenská

Esej o světle propojuje dvě hlavní dramaturgické linie, které soubor Musaši Entertainment Company rozvíjí. Jednak žánr loutkového divadla a jednak zaměření na experimentální tvorbu. Esej o světle je tedy experimentální loutková inscenace vycházející ze zájmu o divadelní technologie a z přesvědčení, že je důležité sdílet s ostatními divadelními tvůrci, teoretiky, kritiky a především diváky své úvahy o tvorbě i uměleckou formou.
Esej o světle si klade za cíl objevit možnosti, jak otevřeně přemýšlet o divadle samotným divadlem a jeho vlastními prostředky, ne pouze pojmově a metaforicky. Inspiraci zde čerpáme ze světa filmu, konkrétně z žánru audiovizuální eseje, která je díky využití možností média přesnější a zábavnější.
Projekt je realizován s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky, městské části Praha 7 a Motus z.s. – Divadla Alfred ve dvoře.

O souboru
Musaši Entertainment Company je zábavní společnost zabývající se autorským divadlem, audiotvorbou, řezbářstvím, výrobou hudebních nástrojů, kovářstvím, hubkařením a jinými řemesly. Ustalujícím aktem se stalo uvedení loutkové inscenace Entomologious (2020), následovaly výpady do výtvarné sféry. Zákládajícími členy jsou Tereza Havlová a Adam Páník.

Kontakt: musasi.entertainment.company@gmail.com

Čas

Červen 29(sobota) 11:15odpoledne - 11:55odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

200 Kč

Get Directions