Do hajan / Divadlo DRAK, Hradec Králové / 3+

Do hajan / Divadlo DRAK, Hradec Králové / 3+

02červenec10:0010:5010:00 - 10:50(GMT+02:00) Do hajan / Divadlo DRAK, Hradec Králové / 3+ Příběh vychází z všem dobře známé situace, kdy už by děti měly jít spát, ale najednou v sobě objeví netušenou zásobu energie a zjišťují, že se jim ještě ani trochu spát nechce.Velká scéna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, Chrudim

Detail události

10.00
Velká scéna Divadla Karla Pippicha
50 minut
3+

Autorská inscenace režisérky Veroniky Poldauf Riedlbauchové stojí na pomezí poetického fyzického divadla a klaunské grotesky. Vychází z všem dobře známé situace, kdy už by děti měly jít spát, ale najednou v sobě objeví netušenou zásobu energie a zjišťují, že se jim ještě ani trochu spát nechce. To vše k pramalé radosti tatínka, který si maloval, jak je bez problémů uloží do postele.

Námět: Veronika Poldauf Riedlbauchová, Marianna Stránská
Režie a choreografie: Veronika Poldauf Riedlbauchová
Scénografie: Marianna Stránská
Hudba: Jan Čtvrtník
Dramaturgie: Tomáš Jarkovský
Lightdesign: Michal Kříž

O souboru:
Divadlo DRAK bylo založeno v roce 1958 a záhy se stalo nejen oblíbeným loutkovým divadlem, ale také spolutvůrcem rozvoje celého českého a posléze světového loutkářství. Mnohé jeho inscenace přinesly neotřelé a často objevné postupy, za které získalo mnoho cen doma i v zahraničí. Jeho působnost tedy sahá daleko za hranice regionu a značka Divadla DRAK má mezinárodní renomé.
Divadlo hraje svá představení pro nejširší věkovou adresu. Od dopoledních představení pro děti z mateřských školek a škol, přes sobotní představení pro celou rodinu, až po večerní představení věnovaná dospívajícím a dospělým divákům. Vedle toho rozvíjí také velkou šíři dalších tvůrčích aktivit, které z něj činí otevřenou a moderní kulturní instituci.

Více

Čas

Červenec 2(pátek) 10:00dopoledne - 10:50dopoledne(GMT+02:00)

Get Directions

Zdravotní pokyny pro tuto událost

Vyžadován respirátor