Chlap a kohout / Martin Hak / 10+

Chlap a kohout / Martin Hak / 10+

ne04červenec2:00ne3:002:00 - 3:00(GMT+02:00) Chlap a kohout / Martin Hak / 10+Příběh o tom, že když potkáš někoho, kdo se nabízí, že tě sveze, a už nastavuje hřbet, je dobré mu prvně čichnout ke kožichu.Terasy Muzea loutkářských kultur, Břetislavova 62, Chrudim

Detail události

14.00
Terasy MLK
60 minut
10+

Příběh o tom, že když potkáš někoho, kdo se nabízí, že tě sveze, a už nastavuje hřbet, je dobré mu prvně čichnout ke kožichu. A také o tom, jak snadno se cestuje z kopce. Víte, jaký je rozdíl mezi čertem a ďáblem? Pár rozdílů by tu bylo. Čerta například poznáte už z dálky. O něm však v příběhu není řeč. O tom druhém se zas kdekdo bojí mluvit. Odvážný vypravěč se ovšem pokusí.

O souboru:
Martin Hak je vypravěčem příběhů. Těch svých, těch, které se staly jiným, i těch, které se nikdy nestaly. Jeho dětským přáním bylo stát se archeologem a sám říká, že se mu to celkem splnilo. V Martinově představě archeolog občas pečlivě vyhloubí díru do minulosti, sedne tam a hledí na zbytky, které přetrvaly. Skládá úlomky, představuje si možnosti, hledá souvislosti. Je-li archeolog také vypravěčem, dovede způsobit, aby obrazy ze světa jeho představ prošly do světů dalších. A to není čarování, ale řemeslo. Martin se živí živým vyprávěním. Vede kurzy, dílny i osobní tréninky zaměřené na vyprávění nebo obecněji na práci s příběhem. Pracuje s rodiči, učiteli, knihovníky, s lidmi, co vedou lidi, s divadelníky, psychology, básníky, lektory či faráři. Věří, že příběh a jeho živé vyprávění je tím nejúžasnějším dorozumívacím prostředkem a že vypravěčské řemeslo je tu pro ty, které dorozumívání zajímá víc než komunikace.

Více

Čas

Červenec 4(neděle) 2:00dopoledne - 3:00dopoledne(GMT+02:00)

Get Directions

Zdravotní pokyny pro tuto událost

Vyžadován respirátor