Boj o oheň / Naivní divadlo, Liberec / 6+

Boj o oheň / Naivní divadlo, Liberec / 6+

ne04červenec17:00ne5:4517:00 - 5:45(GMT+02:00) Boj o oheň / Naivní divadlo, Liberec / 6+ůvodní loutková hra dramatika Víta Peřiny v režijním zpracování renomovaného plzeňského loutkáře Tomáše Dvořáka se sice odehrává v pravěku, inspirací pro její vznik však byla klasická Shakespearova tragédie Romeo a Julie.Velká scéna Divadla Karla Pippicha, Čs. partyzánů 6, Chrudim

Detail události

17.00
Velký sál Divadla Karla Pippicha
45 minut
6+

Původní loutková hra dramatika Víta Peřiny v režijním zpracování renomovaného plzeňského loutkáře Tomáše Dvořáka se sice odehrává v pravěku, inspirací pro její vznik však byla klasická Shakespearova tragédie Romeo a Julie.
Dva znepřátelené kmeny mezi sebou již od nepaměti bojují a se svým soupeřením nedovedou ustat. Jejich bojovníci se perou o jámu na mamuta, o maso z mamuta a především o oheň, na němž by si mamutí maso mohli upéct. Jenom dva mladí členové kmenů, dívka Kočka z kmene Amuletů a mladík Huban z kmene Talismanů, na setrvačnou vzájemnou nevraživost svých předků nehodlají navazovat. Díky jejich lásce získává slovo oheň zcela novou symboliku a právě jejich pouto nakonec usmíří i oba znepřátelené kmeny.

Autor: Vít Peřina
Režie: Tomáš Dvořák
Dramaturgie: Vít Peřina
Výprava: Petr Kavan, Galina Kavanová, Kamil Bělohlávek
Hudba: Vratislav Šrámek
Hrají: Diana Čičmanová, Veronika Košvancová – Khomová, Bára Purmová, Markéta Sýkorová, Filip Homola, Petr Jelínek, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Petr Štěpánek, Antonín Týmal

O souboru:
Naivní divadlo Liberec vzniklo v roce 1949 coby jedno z prvních profesionálních českých loutkových divadel. Patří ke špičce současného loutkového divadla a hraje především pro děti a mládež. Každé dva roky je organizátorem mezinárodního festivalu Mateřinka, zaměřeného na loutkové inscenace pro děti předškolního věku. Naivní divadlo programově klade důraz na původní autorskou tvorbu a především se vytrvale snaží o produkci inscenací loutkových, bez ohledu na to, zda se pod pojmem loutka skrývá figurativní, objektové či jakkoliv jinak výtvarné divadlo.

Více

Čas

Červenec 4(neděle) 5:00odpoledne - 5:45dopoledne(GMT+02:00)

Get Directions

Zdravotní pokyny pro tuto událost

Vyžadován respirátor