Bajaja / Divadlo Víti Marčíka (5+)

Bajaja / Divadlo Víti Marčíka (5+)

út02červenec17:30út18:2017:30 - 18:20(GMT+02:00) Bajaja / Divadlo Víti Marčíka (5+)Princ Jaroslav, známý pod jménem Bajaja, vyjel do světa doprovázen svým věrným koníčkem Šemíčkem v září roku 1995. Za Divadlem Karla Pippicha, Park Republiky, 537 01 Chrudim II

Detail události

2. 7. / úterý ve 17.30
Šapitó za Divadlem Karla Pippicha
50 minut / od 5 let

Scénář, režie, výprava, hudba: Vítězslav Marčík
Výroba loutek: Renata a Tomáš Štolbovi
Hraje: Vítězslav Marčík

Princ Jaroslav, známý pod jménem Bajaja, vyjel do světa doprovázen svým věrným koníčkem Šemíčkem v září roku 1995. Na své cestě za poznáním, že kdo miluje, má život věčný, projel celý svět (nebo alesoň celou naši zemi), zabloudil na nejeden (tuzemský i zahraniční) festival a z pražské přehlídky Dítě v Dlouhé si přivezl Cenu Vojty šálka. „Plechové a kytarové asistentky“ zval na pódium jazykem českým, španělským, italským či Pavlovým (jenž laskavě překládal i do polštiny).

O souboru
Jsme rodinné divadlo žijící na statku v Drahotěšicích, s poštou a policejní stanicí v Hluboké nad Vltavou. A i když často hraji a jsem na jevišti sám, tak bych bez své ženy, dětí a teď i zetě, vnoučat, snach a babiček, jedna s námi bydlí a občas i hraje, i bez táty a tchána (oba jsou už mrtví), ale i našich přátel a známých, hrát prostě nemohl.
Nejsem vyučený herec ani loutkoherec, ani scénograf či muzikant a už vůbec ne umělec – to slovo mě dost uráží. Prý jsem „zjev z Jižních Čech“. To se mi líbí, i když jsem Moravák. Asi jsem vypravěč, který často lže. Ale lžu kvůli Vám, protože kdybych mluvil pravdu, tak mi nevěříte. Ale popravdě, a to vážně nelžu, bych si nejvíc přál být „komediant Boží“. Komediant Boha, který nemá tvář ani jméno, a o kterém dohromady nic nevím, jen to, že nás všechny neskutečně miluje.

Kontakt: https://www.vitamarcik.cz/

Čas

Červenec 2(úterý) 5:30odpoledne - 6:20odpoledne(GMT+02:00)

Cena:

150 Kč

Get Directions